Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дизелов двигател с масло VW 50200,може ли?


Mancho191

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Преди по-малко от месец си купих Октавиа комби 1,9 tdi 90.Автомобила беше закупен от частно лице от Австрия.Притежава документи за техн.обслужване от 2008 година.Колата е на 227000 км.Маслото е сменяно на 218130 км. и искам да го сменя.Нещото което ме притеснява е ,че на стикера за смяна  на масло е написано,че маслото е VW50200.Прочетох в книжката,че това масло го дават за бензинови двигатели.Още повече се обърквам и от това ,че последните три пъти са слагали от това масло.Защо е така,имате ли идея и в крайна сметка  какво масло да се сложи? Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 90 коня трябва да отговаря на 505.00. Аз бих сложил и слагам на моята 5w40. Какво и защо са сипвали няма смисъл да гадаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Все пак ми е интересно,грешно ли е,че са слагали масло за бензинов двигател и дали това е скъсило живота на двигателя или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено маслата покриващи стандарта 502.00 покриват и дизеловия 505.00 така че не го мисли. Айде много безаварийни и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да споделя все пак  какво стана на кратко.Майсторът в сервиза ,един час ми обяснява,как било по-добре да сложим 10v40 и така и стана.Сложихме масло TOTAL Quarc 10v40 и изненадааааааа! Двигателя от първата секунда започна да работи по-шумно,според мен започна да БУЧИ.Реших,че ще покарам известно време така и после ще видя,но след 2000 км без промяна ,си казах,че ще го махам това  масло. Смених го с ARAL 5V30 и имаше разлика,една идея по тихо работи двигателя.Ще покарам така,пък после ще  видим как се представя това масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.