Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зарядно за акумулатор от ЛИДЛ???


Recommended Posts

Здравейте колеги! Какво ви е мнението за това зарядно на ЛИДЛ?? Струва ли си за поддръжка на акумулатора?

 

http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=showDetail&id=29617

Редактирано от gogox1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става.Ползвал съм го няколко пъти и се представя добре. Има и две години гаранция, а и за тази цена какво да му мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да го пуснат в продажба. Два пъти ми се е случвало да отида за нещо в 8.30 и се е изчерпало вече...След това се оказва, че въобще не е било излагано в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такова зарядно и съм зареждал няколко пъти вече. Има обаче един недостатък. Ако акумулаторът е паднал под 7 волта (по спомен), това зарядно няма да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в английски форум за зарядното . там са много доволни. Ако акумулатора ти е 12 V и е паднал под 7 V, там препоръчват да се пусне на режим за зареждане на 6V aкумулатори и като се повъзбуди се прехвърля на 12 V!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ползва търсачката във форума .........!?

Има теми, в които има отзиви точно за това зарядно.

Аз имам такова, доволен съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатор паднал под 10.8 волта направо трябва да заминава за вторични суровини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатор паднал под 10.8 волта направо трябва да заминава за вторични суровини.

Акумулатор, който е оставен 7 дни на включена лампа в колата и е разреден до толкова, че колата неможе да се отключи, а при замерване с мултицет показва под 2V, при включване в подобно зарядно на Ctek не го открива като акумулатор. При включване в режим за много разредени акумулатори, го зарежда и след това го ползвах още година, а акумулатора беше на 6-7г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такова - ползвал съм го няколко пъти. Перфектно си работи - и досега не съм имал проблеми. Убих се да го давам на познати, комшии - всички са много доволни. Моето е от онези с малкото дисплейче - а сега това което пускат е без - но принципа е същия предполагам. Леко е - малко - с достатъчно дълги кабели - за тези пари си е убиец !! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатор, който е оставен 7 дни на включена лампа в колата и е разреден до толкова, че колата неможе да се отключи, а при замерване с мултицет показва под 2V, при включване в подобно зарядно на Ctek не го открива като акумулатор. При включване в режим за много разредени акумулатори, го зарежда и след това го ползвах още година, а акумулатора беше на 6-7г.

Възможно е да има някакви редки изключения при които да прояви живот, но резултатът е със сигурност катастрофален...

Жив късмет си, че е ползван цяла година! Капацитетът му е бил максимум 10% от номиналния, явно не се случило да ти потрябва през този период :doubleup: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оловният сулфат не е разтворим във вода и колкото е по-голямо разреждането той се съединява във вид на все по-големи бели кристали, които в даден момент стават прекалено устойчиви и неразградими и акумулаторът загубва способността си да се зарежда отново. Поради това прекаленото разреждане на акумулатора, обикновено под 11 волта за по-дълго време е пагубно за него и той трябва да бъде заменен с нов.

Акумулаторите се разреждат както при натоварване така и при стоене, като независимо как е разреден един акумулатор не бива да се допуска да стои разреден за по-дълго време. Дори и да е нов, здрав, качествен и много скъп, може да загуби способността си да се зарежда безвъзвратно.

 

Тук, за повече информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.