Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми Октавия 2


stennnly

Recommended Posts

Привет колеги.Да питам по знаещите от мен,ако сложа на октавията гуми 185/65/15,което не е по предписание за колата,колко фрапиращо ще е и в какво ще се изразява проблема ако такъв съществува щом не е по предписание  размера на гумата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е малко по-ниска колата....освен че гумите ще са малко по-тесни. Абе грозно ще стои. Стандартния размер е 195/65/15 !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че гумите са по-тесни и колата ще стане малко по-ниска, стандартният теглови индекс на 185/65/15 е 88, т.е. 560 кг на гума, докато при 195/65/15 е 91 или 615 кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното нещо е, че скоростта ще лъже ;) Когато си със 100км/ч ще ти показва 106км/ч. Странно ми е, че никой не го споменава точно това :)

 

Според мен, не си прави експерименти, защото абсолютно всичко се нарушава на колата - геометрия и т.н., определено не е мислена за такива гуми.

 

Поздрави

 

ПП: За бъдещи проби, калкулатор тук: http://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html

 

В този случай пише следното:

Стар диаметър: 622 mm

Нов диаметър: 584 mm

Разлика в диаметрите на двете гуми: -38 - несъвместими

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 106 км/ч

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ПП: За бъдещи проби, калкулатор тук: http://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html

 

В този случай пише следното:

Стар диаметър: 622 mm

Нов диаметър: 584 mm

Разлика в диаметрите на двете гуми: -38 - несъвместими

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 106 км/ч

Нещо май си избрал други размери ;)

 

от същия сайт:

Стар диаметър: 635 mm (195/65/15)

Нов диаметър: 622 mm (185/65/15)

Разлика в диаметрите на двете гуми: -13 - съвместими

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 102 км/ч

 

Аз лично не бих сложил по-малки гуми от минимално предписаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф... жив и здрав!!! Благодаря за поправката! Оставил съм 195/65/13 - грешка!

 

Благодаря за поправката!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих сложил по-малък размер зимни гуми, не само защото колата става по-ниска, но и защото маркови гуми 195/65/15 се намират на цени малко над 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колеги,разбирам аргументите ви и всички звучат логично,не че и моята логика ми говореше друго де...Явно ще се продават тия и ще се купуват по широки гуми,пък бяха новички...Язък..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето фабричните размери за Окти 2 :

 

mcx0tw.jpg

 

 

Хм.. много странно...ЕТ-то на 18"-ките е дадено 35-38, но на оригиналните (Skoda) джанти, на които попаднах цифрите са следните:

 

Neptune-(5x112), 18" diameter, ET 51

LUXON (5x112), 18" diameter, 7,5J x 18, ET 46

CASSIOPEIA (5x112), 18" diameter, 8,0J x 18, ET 44

ALARIS (5x112), 18" diameter, 7,5J x 18, ET 51

TURINI (5x112), 18" diameter, 7,5J x 18, ET 51

и т.н. ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данните от таблицата сочат най-малкото ЕТ, което може да се сложи на колата. То няма общо с ЕТ на заводските джанти, а играе роля при избора на джанта от друг производител. Примерно, таблицата отговаря на това, което аз съм сложил - 225/40/18 на джанта 8J с ЕТ35.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.