Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработещо задно предаване на Octavia 3 4x4


s1000rr

Recommended Posts

Пиша това не като въпрос, а по-скоро като индикация за въпросния проблем към други водачи. Октавията е на година и половина с навъртяни около 40 000 км. В някакъв момент усетих превъртане на предните колела, особено на мокро и хлъзгаво и въобще колата започна да "кара" като кола само с предно. Оказа се, че е неработеща помпа на haldex-а - проблем, за който от Еуратек твърдят, че е изключително рядък, но по чуждите форуми изскачат доста теми, така че едва ли е толкова рядък. В момента си чакам помпата, която да бъде подменена, а иначе колата си се кара най-нормално само на предното предаване.

Редактирано от s1000rr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ако от сега почват проблемите. А тази помпа не искам да си мисля какви пари ще струва в след гаранционен период..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ок2 Към 6-700лв.

Модула който я управлява обаче може да прави проблема.Ама те ще си го сменят и него ако трябва.Той е 1700 при ок2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Дали има някакво развитие по темата с нова информация ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дали има някакво развитие по темата с нова информация ?

 

Ами нищо особено. Смениха въпросната помпа и от тогава вече съм на 80 000, т.е. нови 40к км и не съм имал нови проблеми. Смяната мина по гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Новото е, че колата на колегата, която е идентично комби от април 2014 на около 70 хил. км също е с дефектирала помпа на халдекса в момента и в чакането на нова се движи само на предно. Разликата е, че при него неработещото задно по някакъв начин претоварва електрониката и гори бушона, на който са закачени ESP и ABS - може би заради лошите условия по пътищата в момента. При мен това го нямаше, въпреки че бях направил 3-4000 км с неработещ халдекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, на 50-60 000 не сменяхте ли маслото и ФИЛТЪРА на халдекса?

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така на 50 хил км или 3 години (което настъпи първо) се сменят.

 

При мен смениха на 48 и нещо хил, не излезе скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, на 50-60 000 не сменяхте ли маслото и ФИЛТЪРА на халдекса?

 

Мисля, че не, но може и да бъркам, защото не съм сигурен. И двете коли са ходили по график на инспекция и смяна на масло в Еуратек, на всеки 30к, така че би трябвало да са сменяли, каквото им се полага. Така или иначе колите са с удължена на 5 години гаранция, така че всичко минава по нея.

Редактирано от s1000rr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да си погледнете сервизните книжки и да видите, какво е отбелязано там! Да не стане някой фал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са били обслужени по предписанията е нямало да минат ремонтите по гаранция, така че е излишно да размишляваме в тази посока ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да си погледнете сервизните книжки и да видите, какво е отбелязано там! Да не стане някой фал...

Нашите, поне, са с "електронни" сервизни книжки - просто виждаме един код, под който се води колата в представителството.

 

Ако не са били обслужени по предписанията е нямало да минат ремонтите по гаранция, така че е излишно да размишляваме в тази посока ;)

И аз мисля така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.