Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос отностно фарове на Skoda Octavia L&K


rostislav_koev

Recommended Posts

здравейте имам skoda octavia 1 laurin&klement ,въпроса ми е че фара е със две лупи за къси и за халогенни на късите какъв ксенон мога да сложа защото съм със оригинален и не ми харесва как свети искам малко по мощен,благодаря предварително.Крушката е d2s,каква друга може да се сложи :)

поздрави на всички фенове на skoda club bulgaria :flag_skoda:  :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксеноновата лампа има живот.Твоите предполагам са оригиналните.

Смени лампите като за начало.

По-хубаво от заводското няма.

Заводския пали лампите веднага,докато китайските истории им трябват няколко секунди да светнат като хората.

Точно по тази причина не препоръчвам ксенон на "дългите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се подобри светенето със смяна с некитайски крушки трябва да си рециклираш рефлекторите на лупите. Тогава със сигурност ще има подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам те фаровете се регулират автоматично и маи светят много нагоре но не свети много добре

не знам какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам те фаровете се регулират автоматично и маи светят много нагоре но не свети много добре

не знам какво да правя

Tе се регулират автоматично,но може и допълнително един път от носача(левия, там може само по височина и двата едновременно)и после всеки фар поотделно може да се регулира във височина и ляво-дясно от самия фар,така че там пробвай.

Мойте също бяха нагоре,отгоре един кръстат винт и ги свалих малко и сега са добре.

Поздрави

Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви много но ако реша да сложа ксенон който да е по силен примерно 55w каква трябва да е крушката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак с цокъл D2S, друга няма да стане. Виж темата на Ники (шарпшутър)  в проекти и как от смяна на крушки, му се наложи да сменя цели лупи в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Привет и от мен! Оказава се, че на моята О1 L&K оригиналните ксенон-фарове са сериозна тема! Според механиците, които се заеха да ми сменят само!!! крушките, аз съм взел най-тъпата кола на Света! Естествено, това е в следствие на ширещата се масова неграмотност, която осъзнавам и не ми позволи да предприема нещо по-сериозно в отговор! Молбата ми е следната - може ли, колеги, да ми препоръчате механник, който познава добре О1, разполага с необходимият софтуер и се намира в София?! Аз ценя максимата "...и аз го мога, но козата си сака пръч"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, бива простотия и некомпетентност, ама...

Що се се отнася до въпросът ти, мисля че "Трансексперт" е твоето място.

Имат си диагностика, имат си и познания, включително и задълбочени върху О1 !

Напиши в търсачката на форума "Трансексперт" и ще откриеш подробна информация.

 

П.С. Ще трябва да си запишеш ден и час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!! След приключване на сагата ще опиша подробно какви бяха проблемите и дали бяха разрешени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен! Оказава се, че на моята О1 L&K оригиналните ксенон-фарове са сериозна тема! Според механиците, които се заеха да ми сменят само!!! крушките, аз съм взел най-тъпата кола на Света! Естествено, това е в следствие на ширещата се масова неграмотност, която осъзнавам и не ми позволи да предприема нещо по-сериозно в отговор! Молбата ми е следната - може ли, колеги, да ми препоръчате механник, който познава добре О1, разполага с необходимият софтуер и се намира в София?! Аз ценя максимата "...и аз го мога, но козата си сака пръч"!

Мисля, че мога да помогна с някакъв натрупан опит и знания по проблема с фаровете. Прати ми на ЛС номер на моб, телефон и ще опитам да помогна  :computer: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.