Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за DSG


milenski75

Recommended Posts

Здравейте колеги,от няколко дена съм собственик на Шкода Октавия 2 1.9 тди с dsg.

Колата е нов внос и след като я обслужих цялостно реших  да сменя и маслото на скоростната кутия,

че знам ли италианеца дали го е сменял изобщо.

Имам приятел, който е представител на Мотул  и ми препоръчва това масло:https://www.motul.com/bg/bg/products/oils-lubricants/multi-dctf

Искам по - запознатите колеги да изкажат мнения за  маслото,дали става изобщо за моята кутия.

Ако не, да ми препоръчат някакви други масла.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, маслата са 2 вида оригиналното и всички останали.

 

Оригиналното е следното:

 

Pentosin FFL-2, или VW part G 052 182 A2

то е едно и също. 

 

Може да пробваш мотула.. не забравяй после да споделиш как се държи колата.

 

http://pentosin.bg/atf.html

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз не съм запознат, но бих си сменил маслото /филтър, пробка/, в ЕТ - хората работят бързо и качествено, дават гаранция и прочие...

Аз съм доволен.

Знам, че Иво - "Белята", сега ще скочи, но - това е моето мнение!

За 30-40 лева, няма да експериментирам.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, отлично решение, но все пак смяната на масло не е ядрена физика.. та човек може да избере и друг сервиз, стига да е уверен. 

 

П.С. Видях в последствие, че мотула по горе е полу-синтетика, а пентосина е пълна, ако това има някакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам,някой може ли да ми извади по рамата номера на скоростната ми кутия.Рамата ми е:TMBCS21ZX52072934

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.