Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Активиране на Coming home/ leaving home на Октавия 2fl


DGSTN

Recommended Posts

Здравейте,

 

днес се опитах да активирам тази функция, но нещо не се получава. Влизам в модул 09 Central electrics, после влизам в Long coding-а и в единия byte включвам 2-та бита за Coming home и за Leaving home. В друг byte имам 2 различни бита, единия за Ръчно или автоматично включване, и единия за интервала, дали да се включат фаровете след отваряне на врата или след 15 секунди. Пробвах различни комбинации на тези 2 бита, но не проработвва функцията. Появиха ми се менютата за Coming home и Leaving home в Maxi-dot-а, включвам и оттам функцията, но не работи. Не съм сигурен дали колата има сензор за светлина и дали затова не работят денем тези функции. На ключа за фаровете нямам позиция auto, но дневните ми светлини долу в халогените работят.

Активирах и уж функцията на халогените за следене на завоя, но и тя неще да работи.

 

Някакви идеи или съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тази функция работи САМО когато ключа за фаровете е на позиция "AUTO".А за следенето на завоя работи само при скорост до 40 км. ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

днес се опитах да активирам тази функция, но нещо не се получава. Влизам в модул 09 Central electrics, после влизам в Long coding-а и в единия byte включвам 2-та бита за Coming home и за Leaving home. В друг byte имам 2 различни бита, единия за Ръчно или автоматично включване, и единия за интервала, дали да се включат фаровете след отваряне на врата или след 15 секунди. Пробвах различни комбинации на тези 2 бита, но не проработвва функцията. Появиха ми се менютата за Coming home и Leaving home в Maxi-dot-а, включвам и оттам функцията, но не работи. Не съм сигурен дали колата има сензор за светлина и дали затова не работят денем тези функции. На ключа за фаровете нямам позиция auto, но дневните ми светлини долу в халогените работят.

Активирах и уж функцията на халогените за следене на завоя, но и тя неще да работи.

 

Някакви идеи или съвети?

 

Освен кодирането, позицията на ключа за фаровете трябва да е на AUTO. Ако нямяш такава позиция на ключа, за да работят, трябва да са пуснати фаровете. След гасене на колата функцията трябва да сработи според настройката ( секунди след които да се активира или отваряне на шофьорската врата) и след известно време всичко трябва да угасне.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следенето на завоя се оказа че работи. От четеното по чужди форуми, оставам много объркан, някъде пише, че кодирането трябва да се прави на включени фарове, на друго място пише, че без auto позиция на ключа не става нищо, на трето място пише, че само Coming home може да проработи и то само ако се цъка винаги ръчката за дългите след като се изгаси колата и преди да се отвори шофьорската врата. 

На Голф 5-ца има активирани coming home/leaving home, като и 2-те функции работят и без копчето на фаровете да е на auto :eusa_think: Та, ще видим какви комбинации пак да пробваме, ако има развитие, ще пиша.

 

П.П. Някой да си е активирал Hill Hold Control?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че на фейслифтовите Октавии(както и на Голф 6) не може да се активират Coming home/Leaving home без ключ с позиция Auto. Единствено може да се направи Coming home ръчно да се пуска, когато се дръпне ръчката за дългите преди да се излезе от колата.

Преди фейслифта е възможно, тъй като комфорт модула и Central electrics модула са различни и поддържат тази опция и без ключ за фаровете с позиция Auto.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.