Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

CoridaRed Fabia Combi Edition 1.2 TSI


Recommended Posts

При мене нещата са горе долу аналогични  със 130 на магистралата на 5та 2800 оборота круиз разход 6.3 96 бензин гумите са нексън зимни.До 100 обороти около 2000 разход около 5.7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 100 обороти около 2000 разход около 5.7.

Това не е много добре. Аз очаквах с каране до 100 разходът да е до 5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш разход 5/100 и надолу ти трябва дизел иначе според мен разходът е съвсем приемлив

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е много добре. Аз очаквах с каране до 100 разходът да е до 5/100.

 

5 не мисля, че има шанс да постигне като разход. 

От наблюденията ми към момента ако караш с 90 км/ч без круиз може да стигнеш до 5,5. 

Така кота я гледам Фабията и Супърба с един резервоар горе долу минават еднакви километри, като Фабията се очертава по икономична за градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време карах един Seat Leon пак с 1.2 TSI, но 105 коня. Беше с 7DSG кутия. По един извънградски път бая се влачих (80 - 90 км/ч около 15 - 20 км) и точно преди да се кача на магистралата бордът показваше 4.5/100, което ми се видя логично.

 

Моята фиеста е с 1.25 бензинов двигател и 5 ръчни скорости, но ако карам 90 - 100 км/ч си мисля, че също ще направи 5/100. Но понеже патувам главно по магистрала и бая я юркам през повечето време разходът ми е 7.5 - 8 / 100.

 

То това каране 90 - 100 км/ч предполагам, че е доста индивидуално. Ако е с много чести използвания на спирачката и ускорявания то тогава разходът се вдига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си направих експеримент от бул. България към Икея круиз на 90 км. моментния разход на равно беше 4,1-4,4, на изкачванията около 8. На връщане реших да видя на какво е способно и се изненадах приятно. От 110 с лекота ускори да 140, което не го очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече минах на фабията около 7500км и да ти кажа или ми се струва или почва да върви повече, говорим точно за това ускорние примерно от 100 на 130 доста по динамично и усезаемо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.