Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на батерията на ключа, нужна ли е синхронизация?


Levcho

Recommended Posts

Има ли колега който да е сменял батерията на ключа? След смяна на батерията дали ще е нужна синхронизация....?

Днеска ми излезе съобщение в Болерото че трябва да сменя батерията, м/у другото не работи и KEYLESS функцията за отваряне на вратите. Но когато натисна копчета за отваряне на вратите, отключването работи безпроблемно.

Ако не сменя в скоро време батерията дали ще имам проблем и с отключване на вратите и включването на двигателя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в ЕТ да ти сменят батерията на ключа, сменя се елементарно. Ако известно време след като се смени батерията се прояви проблема отново трябва да се смени целия ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли колега който да е сменял батерията на ключа? След смяна на батерията дали ще е нужна синхронизация....?

Вадил съм батерията на моя ключ и след това не е била нужна синхронизация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадил съм батерията на моя ключ и след това не е била нужна синхронизация.

Благодаря за коментара (система KESSY имаш ли, моята е такава и дали е по различно с нея)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колко време си отиде тази батерия? Аз на о1 9 години не ми дойде време за смяна. Сега за О3 се изненадах като видях темата.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колко време си отиде тази батерия? Аз на о1 9 години не ми дойде време за смяна. Сега за О3 се изненадах като видях темата.

Колата е закупена точне преди 23 месеца и е на 11к километра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених батерията с нова, оригиналната беше Sony CR2025, не беше нужна синхронизация.

Благодаря на всички за коментарите.

 

Спестих си време и финанси. Най близък сервис на Шкода ми е на 70км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама смяна на батерията на дистанционното е описано в ръководството за потребителя и не би следвало да се ходи в сервиз за това. Предполага се че не е нужно синхронизиране, както и пише в книжката.

Сони са много корави батерии и би следвало да издържи поне 5 години на нормална експлоатация.

Редактирано от mag_kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Батерията влиза в гаранцията от 5 години, и аз имах същия проблем и от ЕТ смениха първо батерията и казаха, че ако пак се появи същият проблем толкова рано ще се наложи да сменят ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията влиза в гаранцията от 5 години, и аз имах същия проблем и от ЕТ смениха първо батерията и казаха, че ако пак се появи същият проблем толкова рано ще се наложи да сменят ключа.

Контактувах с колеги чиито имат автомобили с функция KEYLESS. Нормално е било да свърши за 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И моята батерия замина на точно 24 месеца и 2 дни. Не знаех,че влиза в гаранция, но пък за 3 лв. кварталния ключар я смени.Явно тази партида на Сони е за 2 години употреба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Вкарахте ме в размисъл...

На ключа, който ползувам, му дойде време за смяна на батерията. На 27 Ноември ми изписа, че е за смяна. Смених я същия ден. След 3 дни - отново се появи същия надпис. Помислих, че е некачествена батерия и на я смених с друга. След седмица - пак... Този път намерих скъпа Сони и я сложих. След 10 дни - ОТНОВО същия надпис...

Сега съм с втория ключ, на който батерията е оригиналната и не е сменяна.

 

Прочетох, че ако има такъв проблем, то трябва да се смени ключа.

 

Това покрива ли се от гаранцията при положение, че сам си сменях батериите или си е за моя сметка?  В ЕТ ли трябва да се обадя за този проблем? Чувал съм, че ключа не е евтин...

Не знаех, че и батерията влиза в гаранцията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това за смяната на батерията го имало в книжката, ама кой да чете :) Значи не трябва да се отразява, че си сменил сам батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikigorgo, писал съм затова в темата за сервизните акции.

 

На мен два пъти ми се случва - и двата пъти гаранционно ми смениха ключа. И да, настройват го към колата...по спомен за половин час някъде им отнема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разясненията и насоките.

Снощи направих проба и ключа си беше умрял нацяло. Изчетох и раздела за ключа в книжката...

Днес ще звънна в ЕТ да видим какво ще ми кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се случва на лизинговите дето сме с по един ключ, да реши да умре някъде по път, че става една..:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно, и аз съм с лизингова. Взимат ти неработещия първи ключ и ти дават работещия втори.

 

След месец ти звънят, че ти е дошъл новия ключ и отиваш да го вземеш с плюс половин час чакане да го настроят.

 

Спокс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачиха колата, проверяваха нещо, после малко документи и подписи и прибраха неработещия ключ.

Казаха, че като пристигне новия ще ми се обадят.

Благодаря на всички за мненията и споделения опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сагата приключи. В петък ми пристигна новия ключ и след час и нещо беше готово. :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Моята батерия си я смених сам. Не съм с KASSY система и не ми иска никаква синхронизация. Батерията беше Panasonic. Купих една за 50 ст. за проба дали ще е от нея и за сега работи. Първият път след смяната ми изписа, че трябва да се смени, но после явно се синхронизира и за сега няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.