Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Използване на CD-то без подаден контакт в Octavia 1?


Recommended Posts

Това прекодиране е само в самия касетофон, колата не се интересува от него, поне никой от другите контролери. А това, че няма трети пин, вероятно са го прерязали/извадили, прегледай снопа да не е навит по него някъде. Иначе силно се съмнявам да се сваляли цял проводник от до. Това key on/off май също можеше да се задава при кодирането с ваг-ком, освен да е било изключено?! Спомням си че за моето симфони имаше разни неща, но ние само го прекодирахме от предни на предни и задни колонки, но дори и кодирано за предни пак работеха и задните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е касетофона? Дай примерно снимка от нета, за да е сигурно че говорим за едно и също. Симфонито и диска и касетата имат такова нещо в менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, все още съм в период на разгадаване. Пуснах кабел от пин 3 на евробуксата до пин 7 на буксата за диагностика за да може да се прекодирането. Не съм го направил т.к. нямам кабел. Но сетъп менюто е доста богато и не мога да се оправя а именно:

Sync

Ta vol

LRN

Reg

Loc

IGN

RM

Phone

Всичко ми е на ON,а за да работи добре как трябва да е настроен.

Някой ако има инфо. или упътване за касетофон Шкода симфони ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши в гугъл vw gamma 5 wiring и виж как трябва да са кабелите на буксите. Симфонито се връзва 1:1 с гаммата. Упътване има за симфони сд, но всичко е аналогично за касетката (по отношение на настройките разбира се).

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях упътването за СD но половината от настройките липсват. Затова питам ако някой ги знае тези какво означават да го настроя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това IGN така като гледам може да е, това което търсиш. Като го направиш на On, премести на следваща настройка с копчето с двете стрелки, за да ти запази настроеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всичко преди изобщо да питам. Ако някой знае какво значат тези настройки ще ми помогне, гадаенето не върши работа. Що се отнася за работата на радиото с ключ имам информация че е като опция при прекодирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да докладвам. Все още не съм разбрал всичко какво значи, но след прекодиране всичко тръгва както трябва. По-точно подсветката си работи коректо, радиото спира след изваждане на ключа (може да се пусне да работи и без ключ). Не съм разбрал дали функцията GALA (усилване на звука при увеличаване на скоростта), но и това ще пробвам. При прекодирането беше с код 00407, както беше писал колега в друга тема,това било кодировка за включването и на външен дисплей,прави се на 00000 и всичко е ок. Благодаря на всички които се опитаха да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз пак имам въпрос за CD...
Изпробвах ново Symphony, но пак не съм доволен - чух слаб шум, който първоначално помислих, че е заради лош сигнал на конкретната станция, но след като я смених, шумът си остана. После намалих звука, но без промяна. Шумът е равномерен, като от големи тонколони и усилен звук, но без музика... Явно е от радиото, защото пак върнах старото и всичко е наред. Та въпросът ми сега е - има ли някой идея каква може да причината за този шум, може ли лесно да се направи нещо?
Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.