Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мигане на символа за подгряващите свещи


vetrenec

Recommended Posts

          Помощ колеги,

както си карах и изведнъж започна да мига символа за подгряващите свещи.В ръководството пише "посетете оторизиран сервиз",само че в момента сме с фамилията на почивка,ще мога ли да се прибера до Варна?

Засега не съм забелязал някаква промяна в поведението на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някои модели шкода мигането на символа за подгряващите свещи "сигнализира" за проблем със стоп машинката на педала на спирачките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се види на ваг-ком, защото може от много неща да мига и проблема със стоп машинката е от най-честите.

като натиснеш по упорито спирачката за ... 10 секунди лампата спира ли да мига за малко ? Стоповете светят ли ?

Иначе машинката се сменя с поглед, намира се над педалите и струва ... 20-30 лева нова.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само след диагностика ще се разбере, ако не е стоп машинката, разбира се :) При мен ми е мигала лампата, когато се беше изместил транспондера в ключа и имобилайзера не го разпознаваше - колата палеше и спираше сама след секунда, последваше мигащата лампа за подгрев.

 

Сигнализира за някакъв проблем - ако не е стоп машинката - значи всичко друго може да е - без диагностика не е ясно какво е.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си тема за мигащите подгревни свещи: ЦЪК

 

Има и раздел за често задавани въпроси FAQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Проблема се оказа много по-сериозен,след диагностика излезе EGR ! Смяната 1100 лв . , а колата е само на 87 000 км. Това им било детската болест на тези мотори.Аз една година си търсих кола изчетох сумати и сайтове , никаде не срешнах подобна информация, та за това споделям.

Знаех си аз само бензинова японка , ама нейсе подведох се по еуфорията немски дизел. 

Редактирано от vetrenec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа много по-сериозен,след диагностика излезе EGR ! Смяната 1100 лв . , а колата е само на 87 000 км. Това им било детската болест на тези мотори.Аз една година си търсих кола изчетох сумати и сайтове , никаде не срешнах подобна информация, та за това споделям.

Знаех си аз само бензинова японка , ама нейсе подведох се по еуфорията немски дизел.

1100лв за какво? Ти да не си купувал нов оригинален от Еуратек... Тая цена е много “забавна“. Има стари работещи на по 70лв.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Знаех си аз само бензинова японка , ама нейсе подведох се по еуфорията немски дизел. 

Ти да видиш - утре си продавам шибания дизел и си купувам бензинова японка :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха EGR , но сега дисплея показва на празен ход 7,5 л разход на празен ход,докато преди смяната беше 0,5 л. Възможно , ли е да е някаква софтуерна грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе "детски болести" тези лафове край нямат... аз като влязох за първи път в сервиз за рейката ми бе съобщено от майстора (наш доверен човек, който ремонтира фирмените коли), че колкото съм платил за колата, половината на тези пари трябва да са на лесно достъпно място под калъфката за непредвидени разходи. Лошо няма.

Пак добре, че не си се метнал на нещо 3.0 ТДИ, че там веднага след "добър ден" следващата фраза е 500-700 лева :) Някой да не се обиди, това са лафове на майсторите :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На CR моторите сигурно е електрически EGR-a и затова е толкова скъп. Вакумните, какъвто е и на моята, са около 5 пъти по-евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е цяла система на комън рейла и наистина е скъп. И да, често дефектира, за това са ти казали че е детска болест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.