Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Мотул Специфик 505.01


димон

Recommended Posts

Да попитам дали някой скоро е пазарил въпросното масло Motul Specific 5W40 505.01 от Владо от bparts ?

При него цената е : каталожна 122 лв , с отстъпката 30% се връзва на 85 лв за 5 л туба. В същото време в Проспийд - вносител е 131 лв с възможна отстъпка до 111 лв. 

Подозрително ли е ниска цената на първия търговец или е нормално според вас ? Поне 3 пъти съм взимал от bparts и мисля, че съм доволен и от цената както и качеството ...

Всякакви мнения ще са ми полезни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможна е такава цена :)  При положение, че от ибей Германия маслото в туба от 5 литра идва на 102 лева крайна клиентска цена на дребно:

http://www.ebay.de/itm/7-95-l-Motul-Specific-505-01-502-00-505-00-5W40-5L-vollsynthetisch-/291556849978?hash=item43e224793a

 

100% има мегдан за договорка при големи количества (5-10 туби, ако се харчи) и да падне осезаемо цената на литър - защо да не дойде на цена по-ниска от 85лв/туба /ако си го доставям и сам покрай работата, още по-добре/ и ще го давам на 85 лева уж с отстъпки и т.н. от 122лв... Всички така работят - обществена тайна си е това :)

 

Аз бих си поръчал от Германия, за около 4-5 дена е при мен. :) Вече 5-та година поръчвам маслото от един и същи човек от Германия и абсолютно винаги е "прясно" /б@си, звучи ми, като за кисело мляко малко/, абсолютно винаги имам фактури и всичко, което трябва да се даде в една Бяла държава! Нещо за момента е спрял да продава, обаче... може да е на почивка човека :) Доста онлайн магазини спряха да продават за период от време /дори и някои чешки/...

 

Поздрави

 

ПП: Едно примерче за кучешка храна в Роял Канин магазините в София: чувалче от дадена храна струва към 100+ лева за 20 килограма... вземам 2 чувалчета по 20 килограма от Полша, едно към едно същата храна е, дори подпитах и научих, че от същия сайт я поръчват нашенците - двата чувала излизат 54 лева и понеже е над 50 лева поръчката, има безплатна доставка до адрес в България. Честито! На дребно я дават същата храна, струва към 12лв/килограм, ама си се харчи солидно! Заглажда косъма животинката с нея - явно си е качествена :) Та... с повечето неща е същата работа...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената в момента във VW форума е 92лв. за 5л. Взимат го директно от Проспийд.

http://fanshop.vwclub.bg/motul-specific-vw-505-01-5w40-5l

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената в момента във VW форума е 92лв. за 5л. Взимат го директно от Проспийд.

http://fanshop.vwclub.bg/motul-specific-vw-505-01-5w40-5l

С други думи може да се има доверие на VW форума за произход и оригиналност на стоката... ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, дискусиите по темата за маслата са много. VW форумците също са много доволни, а и аз си поръчвах от тях предната смяна и нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други думи може да се има доверие на VW форума за произход и оригиналност на стоката... ? :)

каквото е в проспийд,такова е и в форумния магазин на vw клуба защото те го вземат директно от тях аз също вземам от vw club и съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста години съм му редовен клиент на Владо http://bparts-bg.com/Преди 2 седмици купих Мотул за двете Шкоди и Голфа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотула навсякъде е един и същ, независимо дали е 80лв. или 110лв. Дали е качествен незнам, не съм химик, мойта от как я имам 4 години/6 смени - все е с него, не се е оплакала. Още два VAG имаме в семейсвото и те са така. Преди го взимах от Владо, сега го взимам от София, в един магазин при Южния парк, че ми е удобно. Разлика не усещам.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотула навсякъде е един и същ, независимо дали е 80лв. или 110лв. Дали е качествен незнам, не съм химик, мойта от как я имам 4 години/6 смени - все е с него, не се е оплакала. Още два VAG имаме в семейсвото и те са така. Преди го взимах от Владо, сега го взимам от София, в един магазин при Южния парк, че ми е удобно. Разлика не усещам.

 

И аз така - вече 4 години - 4 смени - първите две от Владо (аз сменям на 10000 км и ползвам Motul 8100 X-cess 5W-40 5 литра) - сега ще правя пета смяна и ще си взема от магазина до Южния парк.  В момента Motul Specific VW 505.01 5W-40 5 литра в същото магазинче до Южния парк е на цена 76.00 лв, а моето е 59.00 лв.

Мога да дам и линк към сайта на магазина - има си и онлайн магазин, но май е в нарушение на правилата на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Едно уточнение. Проспийд не е вносител на Мотул.

 

Точно така! :doubleup:

Официален вносител е едната от двети бургаски фирми Равда или Тиримпорт, но зад тях се крият едни и същи лица.

Имам отстъпка за Аудиклуб в един друг диструбутор на двате фирми, като цената е 3 лв над тази на Владо. Фактурата не е проблем.

При интерес ще Ви упътвам на лични. Магазинът се намира зад МОЛ "Сердика" за ориентир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.