Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автомат - лек шум на R и D


lbsh

Recommended Posts

Здравейте,

 

от скоро съм в клуба на Шкода :)

 

Имам Октавия Комби 2006г. бензин 2.0 Fsi - автоматик и като цяло съм много доволен.

Кутията е чист автоматик, 6 степенна /типтроник/, не е DSG.

 

Когато превключа на R или D, се чува много лек шум /като виене,/ за да се чуе трябва да е тихо и дори радиото да е спряно.

Но много ясно се усеща разликата като се преминава от P или N на R или D.

 

Понеже до сега не съм ползвал автоматик, искам да попитам има ли нещо притеснително е това.

 

Благодаря ви за мненията предварително.

 

P.S. Може да препоръчате сервиз за някоя диагностика.

Редактирано от lbsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист по автоматите ,но мисля че няма никакъв проблем ,все пак превключваш от състояние на покой каквито са Р и N в положение в което се очаква някакво действие от страна на колата да тръгне напред или назад, най-общо казано има напрежение което се предава към коляновия вал.Не съм го обяснил много точно,но така си го представям .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото превключване е много плавно, няма претрисане.

 

Но когато е в положение N или R, виенето е като че все едно си пуснал много силно вентилатор, но го чуваш заглушено. 

А и едно много важно уточнение - това е когато съм на място, като отпусна педала на спирачката и автомобила тръгне шума изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, когато си на място на D или R и натисната спирачка, колата е малко като "под напрежение" и след като пуснеш спирачката се "успокоява".

При моя автоматик 5 степенен типтроник - ZF 5HP19 колата е: по-тиха на P и N, малко по-шумна (леко нервна :) ) на D и R.

 

Нямам "приглушени вентилатори" при смяна на позицията на лоста, но определено има промяна в усещането на колата при смяна на позицията на лоста.

Извинявай, че ти описвам така разговорно нещата и се надявам да ме разбираш, колега.

 

Добър вариант е ако намериш някой, който е карал подобен автоматик да ти каже дали звуците който чуваш са нормални или са извън нормата.

 

Само не разбрах каква ти е скоростната кутия, защото аз не знам да има автоматик на Шкода с 6 скорости и да не е DSG.

или пък има TF-61SN???

 

Ето тук може да се опиташ да откриеш какъв модел е кутията и после да потърсиш информация за нея в нет-а:

 http://midavto.com/wp-content/uploads/2015/07/Skoda.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Сигурно е нормално да чуваш лек шим, защото хидротрнасформатора увлича маслото. Аисин.

 

Ето ти тема за нея.. на английски..

 

http://www.mini2.com/forum/first-generation-cvt-automatic/89851-tips-facts-aisin-aw-tf-61sn-automatic.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.