Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за кварц 912Khz


maxrpm

Recommended Posts

Здравейте. Трябва ми кварц 912Кhz но в магазина няма. Въпроса ми е могат ли да се връзват по два примерно както резисторите или кондензаторите и доколко може да се варира с капацицтета на един кварц ? Кварца е от FM tuner

 

b2e485168ec2.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали може да се свързват във вериги подобно на резисторите или кондензаторите, за да получиш желаната честота. Но по принцип е възможно, ако намериш кварц с честота кратна на търсената от теб, да го накараш да тръгне на хармоник (с подходящ подбор от кондензатори във веригата му).

Правим изричната уговорка, че в случая говорим за кварцов резонатор, а не осцилатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз мисля да се откажа. Прерових целия нет и няма такъв кристал. Всичко е по руски форуми, пък и там се подметна че може да е 912Hz което ми е малко странно. Тунера е копие на този http://www.hxlstore.com/8092245978.shtml с LA1787 , ама струва колкото цялото радио :) Малко съм в шок, че в Е-bay няма нито кристал , нито тунер ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://avto-dz.ru/topic634-gde-preobresti-kvarts-912-khz-ili-tyuner-na-la1787.htmlТова с кондензатора ще го пробвам утре, но съм доста зле с руския и не разбрах дали го слага последователно на изгорелия кварц(което ми се вижда безмислено) или на негово място...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поръчах си от Елимекс 1мhz, ще пробваме с него да видим , доколко тоя тунер е податлив на издевателства, ако не стане, сигурно ще се поръчва. Поразрових се в руските сайтове и доколкото разбрах с 0.1мф кондензатор последователно на кофти кристала, става но ефекта е временен. Надявам се схемата да не е толкова капризна

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не могат да се свързват паралелно или последователно. Тоест нищо не ти пречи да го правиш физически, но е безмислено.

2. Това на снимката e керамичен резонатор, а не на кварцов резонатор!

 

Ето тук има 1Mhz също:

http://store.comet.bg/Catalogue/RSN/Resonators%2C+Oscillators%2C+Filters/CER/Ceramic+resonators+and+filters/#eyJjIjpbIjEyNjAwNSJdLCJpcHAiOiIxMCIsImsiOiLRgNC10LfQvtC90LDRgtC%2B0YAifQ%3D%3D

 

Стойността 912Khz e напрактика ненамираема при нормалните доставчици, поне при тия с които аз работя. Да го пускаш на хармоник е безмислено, защото хармоника е на кратна честота, на теб ти трябва леко изместване на резонанса. Това наистина се постига с игра с капацитети, ама как ще го измериш без техника, незнам.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо друго освен 912 kHz няма да стане, няма смисъл да се пробва... освен нещо в обхвата 908...917 kHz, но такива на практика не съществуват.

Избор на керамични резонатори в този корпус има достатъчно голям, но не е проблем и да се приспособи друг корпус, ако има наличен.

Най-важното е, да няма вградени кондензатори, което е типично за три-изводните! Наличието на три извода не означава непременно, че има вградени кондензатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тия ли го нямат?

http://www.tanko2.com/

 

 

Имаха всякакви боклуци. Ако не - остава ти вариянт от някой скрап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.