Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко инфо за Стреама?


didkoltd

Recommended Posts

Интересува ме има ли вариант на Стреам да се изкарат изходи за стъпало,става дума за 2 обикновени чинча?Моля ако някой го е правил или има инфо може ли и ако може с помощта на каква точно приставка?Благодаря предварително ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей Колега

 

За стрийм , суинг и всички оригинални медии на шкода съм намерил само един начин чрез това : http://www.avitel-bg.com/acv-30-5000-02-hi-level-adapter

 

Само като устройство го показвам има го на всякъде горе долу цената е около тази .

 

Ако става въпрос за усилвател който ще връзваш , ще трябва от някъде 12В да вземеш да пали усилвателя като запали радиото , аз го правя през един бушон в отделението за бушони , ако ти трябва по подробно кажи , ще изнамеря детайли 

 

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз съм го правил на моята октавия Stream MP3. Ако не бързаш най-късно другата седмица събота-неделя мога да ти пратя снимки, кое къде съм вързал. Ако си от София, може да дойдеш даже да ти покажа на място. Пиши ми моля те на лични другата седмица някой ден да ме подсетиш, че най-вероятно ще забравя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, не съм използвал такива устройства, чинчовете ги срязах и ги вързах директно към каналите, 12В за палене на стъпалото хванах пак от радиото, по указание на един колега от форума. За жалост не мога да намеря кореспонденцията с колегата, беше много отдавна. 

 

Относно евентуални смущения във звука, не съм имал, даже е доста чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не трябва ли сигнала за стъпалото да е линеен ,тоест да не минава през усилвателя на Стреама и да няма усилване по децибели!В твоя вариант на свързване няма ли опасност да изгори усилвателя или най-малкото да се получава изкривяване на сигнала в следствие на многократното му усилване?

Дай повече инфо какво стъпало си вързал и какво захранваш с него ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има три начина да вземеш сигнал за усилвател когато няма изход

1.От изхода за говорители- проблема е че сигнала е с високо ниво изкривен лесно влиза в клипинг и в крайна сметка товари баса и стъпалото

2.Отваряш Стреама и просто извеждаш сигнал преди входа на стъпалото му по подходящ начин.-Това е най качественото и правилното недостатъка е да се отваря и рови но не е кой знае какво

3.Ровиш из подробната схема и търсиш оставени изходи или нещо като резервни --обикновенно има...  или ползваш стъпало което има вход по високо ниво-- но пак страдаш от лош сигнал и в крайна сметка риска от дефектиране е по голям

 

По принцип когато се връзва от изхода за говорителите слагат едни схемички да убият високото ниво.Обаче се губи динамиката атаката и баш при баса най се усеща.Затова ако се мине на този вариант се ползва схема с компресор на динамика.Т.е вътре има операционни усилватели които уж свиват високия сигнал в малък без загуби...

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен сигналът е хванат директно от изхода за тонколоните (не съм отварял стрийма) и няма никакви изкривявания. Бас-касата ми е с вграден усилвател Pioneer TS WX206A. Той сам си реже високите. Сложил съм го преди 3-4 години и до сега не съм проблеми. Единствения проблем, който срещнах беше с прекарването на захранване (+) до усилвателя. При мен трябваше да сваля кутията на въздушния филтър, акумулатора и стойката за акумулатора (свалят се в тази последователност). Под стойката на акумулатора има едни гумени пишки, през които може да мине силовият кабел. Режат се с резачки. Надявам се събота или неделя да имам време и ще пусна снимки как съм вързал кабелите отзад на стрийма. Иначе минуса съм го хванал отзад за единия от болтовете на облегалката, няма нужда да пускаш кабел до акумулатора. 

А кабели може да си вземеш от Техномаркет, Технополис или някой подобен магазин, по спомен бяха около 20 лв. комплекта - включва дълъг захранващ с бушон за плюса, къс за минуса и чинчове, които по средата имат тънък кабел, който подава сигнал на стъпалото да се включи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей колега,

 

извинявай за закъснелия отговор, но едва вчера имах възможност да погледна кое как е свързано. На Стрийма отгоре имаш схема с изходите на буксата. Така наречената електрическа антена на обикновенните плеъри, която подава сигнал на стъпалото да се включи е изход "CDC" там трябва да се свърже. 

Имам и снимки, ако можеш да качваш прати на лични е-maila ти и ще ти ги пратя

 

Поздрави

 

Стельо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата Steliok за инфото в горния пост!Поствам го за да го има в архива за колеги които биха имали нужда от същата информация!

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем със СТРЕАМ мп3 не чете добре дисковете както мп3 така и сд .. това което мога да кажа от опита си с техника е че можеби Окото е мръсно или нещо от сорта.. проблема е там че някой път си чете дисковете прекрасно! обаче като изгася и запаля после има едно чакане , чакане и дава ерор ! така е и на сд прави това на чисто нови дискове.. записвани на минимална скорост!Основно сутрин си чете дисковете добре спирам на Кауфланда и после съм на радио цял ден! Не мога да го опиша по подробно можеби има и софтуерен проблем ! Явно си е на Настроения ! ако някой има същата аномалия да казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем със СТРЕАМ мп3 не чете добре дисковете както мп3 така и сд .. това което мога да кажа от опита си с техника е че можеби Окото е мръсно или нещо от сорта.. проблема е там че някой път си чете дисковете прекрасно! обаче като изгася и запаля после има едно чакане , чакане и дава ерор ! така е и на сд прави това на чисто нови дискове.. записвани на минимална скорост!Основно сутрин си чете дисковете добре спирам на Кауфланда и после съм на радио цял ден! Не мога да го опиша по подробно можеби има и софтуерен проблем ! Явно си е на Настроения ! ако някой има същата аномалия да казва

 

Здравей колега,

 

и при мен започна така. постепенно все повече отказваше. Пробвах с почистване първо с диск, после отворих плеъра и пак нищо. Накрая реших, че така и така искам да имам USB в колата, е по-добре да инвестирам в един емулатор 160 лв. и да не се занимавам с ремонт на радиото. Аз си взех Yatour и вече доста време го ползвам без никакви проблеми. Ако не то харесва тази марка, може да си вземеш друг, поне сега на пазара има колкото си искаш.

 

Поздрави

 

Стельо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.