Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електронен фиш


krasi_soft

Recommended Posts

Ако не те уведомят успешно по някакъв начин - не. След като те уведомят и не си платиш известно време - отива в НАП. Ако не отидеш ще е по-добре и няма какво да обжалваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    13

  • PRR

    8

  • sauber

    8

  • Боре

    7

Благодаря за отговора, ще си пазя известието и ще почакам докато ме открият или спрат за проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Скоро ме снимаха с мобилна камера.

В сайта на МВР имам вече съобщение за невръчен електронен фиш.

Мога ли да изпреваря събитието и да ида в районното управление за да го взема от там?

След което да го платя през Ел банкиране?

 

Има ли все още отстъпка при плащане веднага?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връчен ли ти е? Не. За какво се напъваш тогава? :)

Отстъпката важи за периода, който започва да тече ОТ връчването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам да чакам пощенският служител или районният да идва до дома.

А да ида да го взема, платя и каквото такова.

За това и попитах ако ида утре в шесто ще ми го дадат ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой няма да дойде да ти го донесе. Фиша в РУП няма кой да ти връчи, освен ако не попаднеш на мега любезен катаджия там (което е трудно, хем да е там, хем да е любезен). Ако ти е мега зор, виж първата полицейска КИЯ, спри при тях и ги помоли да ти го връчат. Другият вариант е в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, SunShine написа:

Скоро ме снимаха с мобилна камера.

В сайта на МВР имам вече съобщение за невръчен електронен фиш.

Мога ли да изпреваря събитието и да ида в районното управление за да го взема от там?

След което да го платя през Ел банкиране?

 

Има ли все още отстъпка при плащане веднага?

Ако няма да сменяш скоро лични документи , седи си на четирибуквеника , а ако ще ги сменяш , ще си го платиш на банковото гише в КАТ преди да си вземеш книжката (ако служителя в полицията те уведоми , че имаш снимка) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В електронната система провери ли? От там си има и линк за плащане и два дни след това вече бях чист. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно защо не може да се проверява и по регистрационен номер, комбинирано с данните на собственика? Моята кола си е на името на фимата, значи нищо не мога да разбера по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

В електронната система провери ли? От там си има и линк за плащане и два дни след това вече бях чист. 

Как?

Имам регистрация, нямам кеп.

Излиза само това:

 

IMG_20210516_131431.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, SunShine написа:

Разбрах, седим си на ....

Така де .. ако те спрат за проверка на документи , ще те уведомят , ако не те спрат в близките 3 години , ще падне по давност .. явно за тези малките суми не се напъват много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, SunShine написа:

Как?

Имам регистрация, нямам кеп.

Излиза само това:

 

 

Пробва ли да "влезнеш в системата" ? Аз, по спомен, ползвах електронния си подпис за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз не разбирам как може да обръщате толкова внимание на тоя "проблем". По един или друг начин някой е разбрал (или само си мисли), че има електронен фиш. Проверка в системата - да има. Ама дали е от тая ситуация или от друга - никой не знае. Докато някой не ви връчи нещо, във вашият свят то не съществува и няма причина да го мислите. Тъпият портал на МВР за проверка е напълно безсмислен.

Стойте си на дупарите, чакайте някой да ви го връчи (ако въобще се случи), пък тогава жалете, плащайте след месец, плащайте по-бързо за 30% далавера и това е :)

 

Преди 12 часа, The Best Forman написа:

Така де .. ако те спрат за проверка на документи , ще те уведомят , ако не те спрат в близките 3 години , ще падне по давност .. явно за тези малките суми не се напъват много.

Ако го спрат КАТ (и само КАТ), могат да му "връчат" каквото има за връчване. Но и това не винаги се случва. Ако на ченгето не му се занимава и не си се държал като гъз с него, силно вероятно е да чуеш "Аре бегай" и все така да си останат невръчени тия фишове. Те не се напъват за никакви суми. Поради някаква причина нито издирват нарушителите да им връчват, нито правят "служебни връчвания", нито пък след връчване при неплащане са тръгнали да работят в посока на работа с ЧСИта. Защо е така? Никой не знае. Но можем само да се радваме от тоя факт.

А отностно давността на ел. фишовете, съвсем не може да се каже просто "3 години". Ако искаш да си тотално "в безопастност", по-скоро брой, че са 4 и половина ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък вингаги ме проверяват за задължения, деба :D Даже понякога и за алкохол. Явно им изглеждам криминален, или пък може да искат да се порадват на 90-ката повече време :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме спирали два пъти с БМВто и два пъти ставаха супер любезни. Първия на тунела на Ихтиман, ме попита дали съм добре, със загриженост. Гената отбеляза, че сигурно съм бил единствения с тази марка под ограничението и в дясна лента и е нормално да се е шашнал. Другия път на Порше юг, поискаха ми документите и се чудеше дали да гледа в багажника и като изгасих колата и му казах айде да ходим да видим и да изчезвам, направо ми върна документите. Повече от бегъл поглед не им беше хвърлил. Каза няма нужда, върна ми ги, каза приятна вечер и се завъртя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.05.2021 г. at 9:55, sauber написа:

Поради някаква причина нито издирват нарушителите да им връчват, нито правят "служебни връчвания", нито пък след връчване при неплащане са тръгнали да работят в посока на работа с ЧСИта. Защо е така? Никой не знае. Но можем само да се радваме от тоя факт.

@sauber мен лично не ме радва този факт, това е една от причините да сме на това дередже по пътищата- всеки да си прави каквото иска и да не спазва никакви правилата и закона за движение по пътищата.

Да, и аз имам съмнения че ме снимаха преди около две седмици и сега проверявам редовно в сайта на КАТ за акт или фиш или каквото е там, искам да си го платя, и то не заради "промоцията" ако е първите 15 дни, а заради това че съм направил нарушение (ако ме разбираш).

Сигурно ще си кажеш- "плащай щом си балък и имаш пари..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сме на едно мнение с колегата @vladkant. Колкото пъти се повдигне въпроса за нарушенията на ЗзДП при пореден тежък инцидент на пътя или някой рекордьор по наглост (разбирайте скорост, каране в аварийна лента и т.н и т.н), толкова пъти се показва някоя "умна глава" и обяснява как ще се увеличат глобите. Все едно нещо ще се промени. Но никой не иска да работи в насока осигуряване на по-висока събираемост. Ей тогава хем приходите ще нарастнат, хем на тези с многото и големи глоби като им бръкнеш в джоба и на тях ще им стане неприятно. В противен случай глобите си остават само на хартия и ефекта от поредното увелучение е точно никакъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, vladkant написа:

@sauber мен лично не ме радва този факт, това е една от причините да сме на това дередже по пътищата- всеки да си прави каквото иска и да не спазва никакви правилата и закона за движение по пътищата.

Да, и аз имам съмнения че ме снимаха преди около две седмици и сега проверявам редовно в сайта на КАТ за акт или фиш или каквото е там, искам да си го платя, и то не заради "промоцията" ако е първите 15 дни, а заради това че съм направил нарушение (ако ме разбираш).

Сигурно ще си кажеш- "плащай щом си балък и имаш пари..."

 

Няма да си кажа нищо. То си е твоя работа как се отнасяш към този "казус". Аз се радвам, че не правят нищо за да пълнят черната дупка наречена "Фонд за пътна безопасност" със средства събрани от хората. И то събрани за пълни простотии. Щото някой минал на безумното ограничение 60 с 85кмч.

А причината да сме на това дередже, е че няма абсолютно никакъв контрол. Трябва активен полийсинг, не дремене в патрулката, докато камерата снима.

Хиляди пъти сме я дъфкали тая дета, има мета прочучвания по въпроса - Скоростта НЕ Е проблем, глобите, които се налагат не подобряват нищо. В цял свят е така, не само в България.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А контрола не включва ли и събирането на глобите?

Да, и аз съм съгласен за дремуцането в патрулката.

За скоростта не съм съгласен.

Според мен е огромна разликата при удар с 50 и удар 150 км/ч, за пример мога да извадя доста статии (за реални катастрофи).

Относно глобите дали подобряват нещо- направи едно и също нарушение многократно в България и в друга държава, примерно Унгария, Германия, или някоя топла страна като Оман, Дубай и т.н. и виж къде ще си "подобриш" държанието на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, контрол и налагане на АН и събирането са два различни процеса. Дори не е задължително да има глобяване. Понякога едно "беседване" с пътен полицай непосредствено след звършване на нарушение е достатъчно.

Статии няма нужда да вадиш, ясно е какъв е смисъла на уравнението Е=mc2. Но карането с по-висока скорост не е равно на удар в нещо или катастрофа, че да ги сравняваме. Моето и твоето мнение нямат значение. Както и на всеки друг отделен индивид. Има значение какво показват проучванията и емпиричния опит.

Германия вече десетилетия доказва, че с коректни правила и прилагането им, можеш да си позволиш и с 300 да шофираш. 

Заплаха номер 1 за пътната безопасност (вероятно в световен мащаб) е използването на смартфон по време на шофиране. Няма значение с колко ниска скорост се движиш, ако си поел функцията на пътник, а не на водач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Имам издаден ЕФ за превишена скорост от 14 км и заплатих 70.00 лв. с отстъпката.  Глобата е двойна, тъй като се води повтаряемост е рамките на 1 год. Цитиран е предишен ЕФ No..., на базата на който е взето решението. Няколко дни по-късно видях, че същият този ЕФ No... съм го обжалвал и е паднал в съда преди повече от 6 месеца. Нямам други нарушения. Ще има ли смисъл да обжалвам? Написан така ЕФ е невалиден, защото нямам други нарушения и реално глобата трябва да е 50 лв. Не си търся заплатената глоба, а правотата при наказанието. /но мога да си ги оставя на депозит за други нарушения в кръга на майтапа/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, venll написа:

Не си търся заплатената глоба, а правотата при наказанието.

 

В това горе се крие отговора на въпроса ти. Но тука има други въпроЗи. Например, към момента на издаването на вторият фиш, имало ли е влязло в сила решение на съда за първият? Ако да, можеш да се бориш.

Аз лично бих поради няколко причини:

- Така е редно генерално погледнато

- Не искам да оставам виновен за нещо, което не съм направил

- Всяка контра срещу КАТ е добре дошла, нищо, че е капчица. Това е в интерес на живота и сигурността на всеки от нас докато е на улицата.

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение дали към момента на втория фиш има/няма влязло в сила решение на съда за първия.

Първият фиш е обжалван, така че никога не е влизал в сила.

Фактически вторият фиш се явява първи.

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.