Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Напрежение, динамо, алтернатор, акумулатор


ivan68

Recommended Posts

Напрежението измерени на акумулатора при запален автомобил и включени фарове е 13,6v , какда го повиша до 14,2v ? Автомобила е Фелиция 1,6

Редактирано от ivan68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

              Имах подобен проблем, който разисквахме във форума около 15.10.2014г. Моето решение беше взаимствано от руски сайт, към който съм пуснал линк. Някои колеги не бяха съвсем съгласни,  но аз си реших проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с това напрежение карах 6 години и така продадох колата. Нямаше никакъв проблем. При мен стигаше до 13.8 в интерес на истината. Карай и не барай.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Нива-та си държи 13.6-13.8 и няма никакви проблеми. Не мисля, че имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи ... ако само на ниски обороти е така няма грижи , ама ако не качва над 14 и на високи си е проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

A аз защо си мисля, че най-важно е какво става при натоварване на алтернатора!? Ако при включени консуматори се срива тотално заряда, тогава вече наистина имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.