Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размисли и страсти


invisible

Recommended Posts

Принцесата.

Така я кръстих когато я видях за пръв път.И си заслужава името.От висшата класа, красавица и претенциозна.Вече седем години ми служи вярно и не ме е предавала.Казвам служи, защото ми изкарваше хляба.Колкото и да ми е мъчно, мисля че ще трябва вече да се разделим.Няма я радостта от шофирането.Няма я усмивката на лицето и тръпката в стомаха, когато настъпя газта.Искам с вас заедно да направим пазарна оценка на Принцесата, за да я пусна да върви по своя път и да направи щастлив новия и собственик.Според вас колко би струвала Шкода Октавия Елеганс Автоматик родена през септември 2008 със сърце 1.6, 75 kw, изминала 272 000 км и следните екстри.

1.Частичен кожен салон-текстил и кожа, подлакътник-кожа

2.Система за следене на налягането в гумите

3.Задна чистачка с миячна система

4.Макси ДОТ дисплей

5.Алармена система с обемни датчици

6.ESP

7. Лети алуминиеви джанти 16, Lyra

8.Защита за лоши пътища

9.Ксенонови светлини с динамична настройка и пръскачки с датчик за ниво

10.Подгряване на предните седалки

11.Мултифункционален волан управляващ радио и GSM

12.Универсална подготовка за GSM с Bluetooth в централната конзола

13.Ахроматични електрически огледала с автоматично затъмняване

14.Сензор за дъжд вграден в ахроматично вътрешно огледало за обратно виждане и светлинен асистент (Coming home+Tunel light)

15. Звукова система с 12 високоговорителя и цифров еквалайзер

16.Радио CD MP3 Audience с вграден CD чейнджър за 6 диска

17.Стелките не знам дали да ги пиша,защото и те са ми в списъка с екстрите :)

Накрая една екстра добавена от мен:ароматизатор "Борче".Шегувам се :).АГУ инжекцион с бутилка на мястото на резервната гума и зарядно скрито до капачката за бензин.

Да ви кажа и моята реална оценка-12 000 лв.

Сега очаквам вашите.

С уважение към целия Шкода форум:Владимир Кръстев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен въпреки доброто оборудване двигателя сваля интереса към колата и реалната за мен стойност на колата е 10 хиляди максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за сравнение моята е със същия мотор с първа регистрация 02.2009г с много по бедно оборудване, но на 150 хиляди реални километра я взех април месец за 10 хиляди лв. После сложих и газ и някой други неща и мина 11 хиляди лв.

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "Швейцарски" Октавии от къде са се навъдили в Мобилето и защо са с такива ниски цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е модерно италианки да се пререгистрират в Швейцария и после да се продават оттам, че хората ги имат за по-надеждни като са оттам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, това ми беше първата мисъл и на мен, че имат нещо общо с Италия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За регистрирана коюа с реална сервизна история е подходяща начална цена. От там нататък пазара ще покаже.

 

Последващата поддръжка на тази кола, нищо че е 300х км е в пъти по-малка от всеки дизел на тези години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "Швейцарски" Октавии от къде са се навъдили в Мобилето и защо са с такива ниски цени?

Нещо не разбрах връзката с Италия и Швейцария. Къде видяхте да пише нещо за тях? Моята кола е от БГ и от първи собственик с доказана история ако има значение в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За регистрирана коюа с реална сервизна история е подходяща начална цена. От там нататък пазара ще покаже.

 

Последващата поддръжка на тази кола, нищо че е 300х км е в пъти по-малка от всеки дизел на тези години.

 

Само за пример,ролка и ремък от ЕТ са около 140 лева.

 

 

 

Нещо не разбрах връзката с Италия и Швейцария. Къде видяхте да пише нещо за тях? Моята кола е от БГ и от първи собственик с доказана история ако има значение в случая.

 

Колега не става въпрос за твоята кола.

Просто разгледах обявите в мобиле.бг и видях, че има много Октавии внесени от Швейцария и на цени 8000-9000, които цени според мен са доста по-ниски от реалните.

Редактирано от invisible
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за пример,ролка и ремък от ЕТ са около 140 лева.

 

 

 

 

 

Колега не става въпрос за твоята кола.

Просто разгледах обявите в мобиле.бг и видях, че има много Октавии внесени от Швейцария и на цени 8000-9000, които цени според мен са доста по-ниски от реалните.

Да така е. За мен цената на твоята кола е реална предвид екстрите които има и това исках и да кажа с моя пример.

 

Моята така или иначе я взех на оферта и реално няма такива обяви за коли от БГ.

 

Поздрави

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте приятели,

 

Имам нужда от Вашата помощ.Ако можете да ми помогнете с уточняването размера на дисковете на Октавията.Това което виждам аз е,предни 280х22 мм или 288х25 мм и задни 253х10 мм или 260х12 мм.Спрял съм се на марка ATE,защото чета хубави отзиви за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните са 280 със сигурност, а задните са най-малките възможни. Като пазаруваш, те ще си излезнат по вин номер. Правилно си се насочил към АТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да ви ориентирам. Моята

Skoda O2

декември 2008,

1.9 TDI,

105hp, 77kW,

на реални 110 000 км

със сервизна книжка и история от Италия и съм я купил от там (Преди 8 месеца)

за цена 9000 бг лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да ви ориентирам. Моята

Skoda O2

декември 2008,

1.9 TDI,

105hp, 77kW,

на реални 110 000 км

със сервизна книжка и история от Италия и съм я купил от там (Преди 8 месеца)

за цена 9000 бг лева

 

Благодаря за информацията.Продажбата отпада засега.На дневен ред е стягане по окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте приятели,

Дисковете са поръчани,чакам ги от Франция да пристигнат.

Искам да сменя пружини и амортисьори.Какво е мнението ви за Eibach B12 Pro-Kit?Заслужава ли си инвестицията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

Дисковете са поръчани,чакам ги от Франция да пристигнат.

Искам да сменя пружини и амортисьори.Какво е мнението ви за Eibach B12 Pro-Kit?Заслужава ли си инвестицията?

По-ниска, по-твърда возия... На 1.6 кола за какво ти е? За по-красива визия или за устойчивост в завой? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-ниска, по-твърда возия... На 1.6 кола за какво ти е? За по-красива визия или за устойчивост в завой?

За по-красива визия, не.За устойчивост в завои, по-скоро да.Тъй като е със защита от лоши пътища е доста повдигната и като влизам в кръгово да речем подскача цялата.Всъщност искам да имам максимално комфортна возия, като усещам колкото се може по-малко неравности, фуги и дупки по пътя.Затова очаквам от вас препоръки и съвети какво да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в какво състояние са ти амортесьорите и пружините? Ако ще правиш смяна може би с оригинални или близки заместители. Можеш да свалиш защитата лоши пътища, това освен металната кора са и втулки/фланци служещи за повдигане с 2,5см на предницата(по спомен, може би някой друг ще ти каже по-точно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в какво състояние са ти амортесьорите и пружините? Ако ще правиш смяна може би с оригинални или близки заместители. Можеш да свалиш защитата лоши пътища, това освен металната кора са и втулки/фланци служещи за повдигане с 2,5см на предницата(по спомен, може би някой друг ще ти каже по-точно)

280 000 км не са пипани нито пружините, нито амортисьорите.Амортисьорите не са изпуснали, не се клатушка колата, но се чува от предните едно съскане като минавам през неравности и фуги.Металната кора си остава, защото пази хубаво.Фланци или втулки до колкото съм запознат няма.Единствено пружините повдигат колата.Но аз искам да я смъкна надолу, също и да се свали центъра на тежестта.

 

П.С. Дисковете пристигнаха с голямо закъснение от Белгия :) (Не съм предполагал че може да са толкова тежки, бая желязо ще има в тях)

Редактирано от invisible
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, 11999 лв си я закови и пускай да върви. Като дойде сериозен ше смъкнеш.

Ама аз се отказах да я продавам.Сега искам да си я стегна и просто използвам започнатата тема от мен :)

Благодаря все пак за съвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.