Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на табло


superba

Recommended Posts

смяната на таблото на О2 преди ФЛ с такова от 02 ФЛ plug&play ли е ?

 

Какво трябва да се съобрази:

- бензин / дизел

- друго ?

 

Борд компа ще работи ли коректно ?

- ще продължи да работи като борд на О2 преди ФЛ

- Може да заработи като борд комп на О2 ФЛ (какво е необходимо) ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е P&P най-малкото защото буксата отзад е различна. За това дали трябва да се съобрази бензин/дизел това е ясно че трябва. 

Няма как да продължи да работи като борд преди ФЛ, ще си работи като фейсово табло. Със всичките му там сумати екстри и т.н. 

С две думи може да се направи но е играчка и трябва да идеш при човек който е правил. Трябва да се сменят и други модули за да заработи всичко коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имобилайзерът ще бъде проблем също. Когато гледах за ъпдейт на моето с такова с борд - отказах се много бързо, защото отиваше над 1000лв за тая глупост, и то при приятел...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че фейсовите не са ли всичките с борд? В смисъл с голям дисплей?

На един клиент му монтирах ръчката за чистачките (такава с копчета за борд компютър, даже от преди фейсова шкода) и му я кодирах таблото и борд компютъра си тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... Не вярвам да е толкова просто... Имам приятел, който е от дизайнерите на таблото, казвал ми е, че не са еднакви отзад.

 

Моята е класик, има голям дисплей, показва час, температура и километри, нямам никакви ръчки за борд и за темпомат и не показва разход и т.н... Нищо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ето едно много подробно описание което съм намирал преди време. Нещата могат да се oскъпят ако Central Electric Control Module (CCEM) и Central Convenience/Comfort Control Module (CCCM)  модулите не са от т.н. висок клас.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3604801-DIY-hi-line-cluster

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е за голф5 не 6. А ОК2 ФЛ е като голф6. 

 

shaft, не знам какъв приятел имаш, но вземи си една ръчка със копчета за борд компютър, монтирай я и с вагком-а кодирай таблото и ще видиш че ще тръгне. Тази която правих беше 2009 година гола като пушка (никакви екстри нямаше, дори беше само с предни ел стъкла) и стана. Фейсова ли е е лено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че фейсовите не са ли всичките с борд? В смисъл с голям дисплей?

На един клиент му монтирах ръчката за чистачките (такава с копчета за борд компютър, даже от преди фейсова шкода) и му я кодирах таблото и борд компютъра си тръгна.

 

Потвърдено! Сложих си лостче за чистачките с бутони за бордови компютър, обаче при мен се налагаше и смяна на Steering модула, който се намира под волана - всичко на всичко 105лв общо дадох и имам вече бордови компютър :) 5 години и половина по-късно колата все още ме изненадва и ме радва, като чисто нова :)

 

Жив и здрав да е z3f1r40, че ме светна за тая работа и че ми помагаше!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да видим дали ще стане и при мен.

 

Той Калоян си знае работата, вервай, че ще тръгне!!!

 

Ето ти доказателства от моята (те са ни еднакви, знаеш):

20150907_130003.jpg

 

20150907_130013.jpg

 

20150907_130024.jpg

 

20150907_130033.jpg

 

И да се похвалиш после!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.