Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

висок разход


Емил Ефтимов

Recommended Posts

Колеги карам фабия 1.4 мпи. От няколко дена на борд компютъра ми показва доста голям моментен разход от порядъка на 26-30л на 100км, като до преди това повече от 13-14 не ми е показвало. Начина на каране си е един и същ без промяна, а пък и то тоя двигател не е много пъргав. На таблото не ми свети никаква индикационна лампа. Каква може да е причината за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бензин или газ караш ? може да е комплексен проблема най лесното от което може да започнеш смяна на бензиностанцията,ако скоро не са сменяни филтрите най-вече бензиновия и въздушния но проблемът може да е и в ламбда сондата примерно

п.п ако си на бензин може да сложиш добавка за профилактика на дюзите http://bluechemgroup-bg.com/product/pro-tec/gorivni-sistemi/benzin/pochistvashti-preparati-benzin/valves-and-injection-cleaner/

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се кара само на бензин. Април месец са сменени всички филтри и масла. Два пъти съм слагал добавка за почистване на дюзите, като са се правили преходи без спиране по 250км в една посока. Почва да ме навява мисълта за горивата. Пък и едно компютърче ще каже дали има проблем с ламбда сондата. А нормално ли е да има конденз в ауспуха или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход днес ми показва 14.5л на 100 км

Това си е проблемен разход откъдето и да го погледнеш. За това малко купе е ненормално. Само не казваш дали не караш на принципа спри-тръгни градско и колата да е все студена-тогава е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на "доктор". Компютъра показа 3 грешки. Някой знае ли къде може да ги проверя какво означават тези кодове, като най много ме претеснява 16554м който след зануляване на компютъра и каране 20стина км показа пак същата грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа - в Ростех 16554 няма , а 44 е втора ламбда сонда , но Аутодата казва грешка на датчика в резервоара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по бегъл спомен описанието от самия комютър беше неправилно прекъсване на гориво или нещо от рода и това беше кога да на грешката.и имаше и още два кога 16523 и 17549 които може би са следствеия на първия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17549 се получава , когато се зацапа МАФ сензора с масло - сваляш дроселова клапа , чистиш колектора от събралото се масло , сваляш и измиваш сензора с шпрей за карбуратори , събираш всичко и режеш и затапваш тънкия маркуч между гърловината за маслото и дроселовата клапа (това последното е за осем клапанови свиатели).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 8 клапанов 1.4 мпи е. А какво представлява този МАФ сензор и няма ли да даде друга грешка ако затапя маркуча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензор за количество преминаващ въздух през колектора , намира се отзад в дясно на всмукателния колектор (ще го видиш като свалиш дроселовата клапа) . Аз моита маркуча съм го отрязал преди 2 години и грешки няма , и масло не се събира .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пак се появи грешка 16554, а никъде няма инфо за нея. Появи се и втора грешка 16523. Вече се чудя къде да отида за да се разреши проблема. Няма ли някой който се е сблъквал с тези грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ламбда сондата както предположих по-нагоре

Редактирано от The Best Forman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ламбада сондата....

 

Нарочно ли го написа или без да искаш. Припомни ми един хит от края на 80те. Поздрав :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ламда сонда.

 

За Формана не се сещам с какво да го поздравя. няма такава песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напоследък, а винаги съм наблюдателен, но не винаги се обаждам. Ама сега два поредни поста. Единия с изядена буква, другия пък с добавена такава. Това ми стана интересно.....и танца ЛАМБАДА! Иначе знам, че го знаете и двамата. Техн. грешки. Случва се и на мен даже. Гледам да си ги редактирам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 сондата както и куп неща са консумативи който се сменят на определени километри няма начин да минеш без смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.