Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шкода фабия озвучаване


Емил Ефтимов

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Искам да си инсталирам допълнителни толколони в шкодака, което е комби. И мен интересува от къде да си изкарам кабели за колоните, които искам да сложа някъде в багажника.

p.s.: Дайте препоръка за елипси, които да са хубави.  :blush:

Редактирано от Емил Ефтимов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника не е оферта , освен ако не си намислил да ги слагаш на капаците на страничните джобове , защото оригиналния размер задни колони е 4Х6" и се сети колко ще свири тази въшка.

Аз лично обмислям вариант за задните врати , но още не съм събрал смелост да почна да режа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих посъветвал задните врати  да се вградят както предните с малки говорители за високите честоти и голями Еднолентови говорители с филтър за средни  честоти, кабелите се прокарват през фабричните ниши като се махне средната кора на ''Pilar''-ите тоест средната конзола дето са коланите... от там надолу по долната кора на мокета, може да се направи и без да се свалят корите... за в Багажника слагаш 2 10'' инчови еднолентови говорителя на кората на багажника (Не забравай да направиш подсилваща рамка на кората... Някъде гледах да се продават и готови, но ни моа си спомниа) с филтър за ниски честоти с не кой знае колко мощен усилвател и като за начало трябва да ти стигне това 7+1++ DTS и добре дошъл в концертната зала... За Tear2 може да сложиш тук таме шумоизолация като слагаш от горе сателитни пищялки и средна дебелина дунапрен ще ти свърши работа... Tear3 ще го запазя за сега в тайна за бомбона :P

Редактирано от Uns7opAbL3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. не се изхвърляй с да си *** говорителите и озвучението защото ако прекалиш с децибелите звука от приятно наситено силен и чист ще стане дразнещо силен и ще почне да се препокрива и да издава специфичното бучене тип пернишки гоуф... И тогава мннного ще те яд, че си дал ебати кинтите за озвучение пък пак ще звучи гадно... Правилния звук на една система е винаги съобразен с количеството обем на помещението за озвучаване... Всичко останало е комплексарщина... Ако не вярвай питай пичовете от Bang und Ollufssen... Има бая материял в нета относно правилно звучене :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника не е оферта , освен ако не си намислил да ги слагаш на капаците на страничните джобове , защото оригиналния размер задни колони е 4Х6" и се сети колко ще свири тази въшка.

Аз лично обмислям вариант за задните врати , но още не съм събрал смелост да почна да режа.

и на мен не ми се режат корите на задните врати, защото ми се иска да я запазя в колкото се може по фабрично състояние. А за тези говорители отзад в багажника от къде да  си прокарам кабелите, защото ми се струва че отзад няма говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих посъветвал задните врати  да се вградят както предните с малки говорители за високите честоти и голями Еднолентови говорители с филтър за средни  честоти, кабелите се прокарват през фабричните ниши като се махне средната кора на ''Pilar''-ите тоест средната конзола дето са коланите... от там надолу по долната кора на мокета, може да се направи и без да се свалят корите... за в Багажника слагаш 2 10'' инчови еднолентови говорителя на кората на багажника (Не забравай да направиш подсилваща рамка на кората... Някъде гледах да се продават и готови, но ни моа си спомниа) с филтър за ниски честоти с не кой знае колко мощен усилвател и като за начало трябва да ти стигне това 7+1++ DTS и добре дошъл в концертната зала... За Tear2 може да сложиш тук таме шумоизолация като слагаш от горе сателитни пищялки и средна дебелина дунапрен ще ти свърши работа... Tear3 ще го запазя за сега в тайна за бомбона :P

това твоето колега звучи много добре,но не ми се дават пари за озвучение колкото половината кола. Иска ми се нещо среден клас да свири задоволително добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите стандартно вървят по левия праг и от там в багажника , и продължаваш към дясната страна по задната стена на багажника. Говорителите с този размер са силно ограничени - мисля , че само Пионер и Херц правят , но пак казвам това няма да свирне въобще ... аз си смених предните с Пионер , защото бяха изгнили оригиналните и свирна сравнително добре дори и само два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам еднолентови Блаупункт от среден клас с тиез еластичните мембрани дието на Фолкситата кабрио ги вграждат... Но това си е лично мое предпочитание... Херц, но мнооого внимавай от къде и какви купуваш, че едно мемче дето с музика, навигация и интериорно забавление се занимава от известно време вече преди 2 или 3 седмици ми се оплака, че били плъзнали страшно гадни ментета, неколко клиента му били дошли с директно купени такива, пак по препоръка и били пълна тоталка... Съветвамте проучи преди да пазаруваш, иначе ги има почти на всякъде... А пък ако си намериш Нокиа говорители ще си направиш ебаси кефа... Невероятно качествен звук по почти цялата честотна лента... Страшни... Ииии вече ако наистина си решил това да е озвучението за да не купуваш повече никога, ама никога, никога си купуваш B&O с поръчка за доставка и забравяш за музика завинаги... МуХаХа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

P.S. не се изхвърляй с да си *** говорителите и озвучението защото ако прекалиш с децибелите звука от приятно наситено силен и чист ще стане дразнещо силен и ще почне да се препокрива и да издава специфичното бучене тип пернишки гоуф... И тогава мннного ще те яд, че си дал ебати кинтите за озвучение пък пак ще звучи гадно... Правилния звук на една система е винаги съобразен с количеството обем на помещението за озвучаване... Всичко останало е комплексарщина... Ако не вярвай питай пичовете от Bang und Ollufssen... Има бая материял в нета относно правилно звучене :P

Напълно подкрепям- освен всичко друго  почват и едни вибрации....мани бегай :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, за първи път иша във форума, че нямам време обикновено, но пък проблемът ми е близък. Нека да споделя аз как реших "музикалния въпрос" в моята Фабия комби - цяла нова кора на мястото на щората на багажника и две елипси 9х6 на Алпин. Задните колони /фабричните/ просто ги прескочихме. Предните фабрични ги смених още преди 3 години с Блаупункт /веднага като взех колата/, защото се разпадаха направо, като запазих пищялките. Предните са /бяха/ към 60лв, Алпина беше 150лв чифта, но ги имам от 7-8 години, а кората и монтажът на Алпинките отзад ми го направиха в Авител срещу 70-80лв някъде. Неудобството е, че ако често ползвате целия обем на багажника трябва да се маха цялата кора с колоните. Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще споделя как бях решил този въпрос във фелицията. Сложих колоните в кората на петана врата. Останах много приятно изненадан от звука на Блаупункт кръгли 21см. Препоръчвам ги, модела е GTX 803 SC. Сега се колебая за фабията дали ще стане тази система. Тук кората на капака е леко обла и не знам как ще легнат. От друга страна оригиналните задни елипси нямат никакъв звук, само за фон са ги сложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.