Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

120L-предницата тресе без причина.


AZNP

Recommended Posts

Привет, тази вечер се появи следният проблем с предницата. При скорост от 50-60 км/ч цялата предница на колата започва да се тресе без видима причина (дупки, резки завои и тн). Това се случва навсякъде, независимо от пътната настилка. Реших да се повозя малко и след известен пробег започна да тресе като ненормална. Тресенето се оправя, когато рязко извъртиш волана в някаква посока, след 100 метра се появява отново, независимо, че пътят е хубав и не караш бързо... Закарах я на един канал. Огледах я отдолу, не открих нищо изкривено, развито, разкачено и  тн. По думите на предишния собственик всичко по предницата било сменено? Амортисьорите не са изпуснали, няма луфт при въртенето на волана. Какво да предприема и къде да търся проблема? 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери гумите дали са наред. Да няма някоя с балон или нещо видимо криво или пък баланс. Огледай и задницата също. Предницата е много лека и не е невъзможно при проблем отзад да тресе предницата. Отпред си спомням че имаше някакви големи тампони и втулки някакви. Отдавна беше когато карах за последно нашата 120, но амортисьорите отпред бяха заминали и просто много подскачаше. Някакви тампони бяха за смняна и чукаше на желязо,  но не е имало тресене. Предницата е лека, но много здрава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не казвам , че дори и да балансираш гумите може пак да тресе ! Нищо чудно да има насъбрана вода във гумите и от там да тресе . Също проверяваш за кривина на гумите чрез напипване ... Можеш да вдигнеш отпред от ляво и отдясно да заключиш кормилото и да видиш - да разклатиш всяка част от нея , то ако има нещо ще покаже . Също тресене от пред може да се предаде от задницата на Шкодата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се оправя при рязко навиване на волана, проблемът е в предния мост! С рейка или кутия си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Оправих проблема по следния начин: Гумите бяха напомпани с по-голямо количество въздух от предписаното. Изпуснах въздуха на око и работата се оправи. Благодаря на отзовалите се. Посъбрал съм някои неща за колата, пък когато имам време ще се препипа всичко. Имам и други въпроси, но за да не отварям нова тема- ще ги задам тук.

 

1- В магазините продават ли НОВИ емблеми (стоящи отзад на задната маска) Skoda 120L?

2- Продават ли ново жило за смукача заедно с бронята?

 

ПС: много обичам динамиката и маневреността на тази кола! :banger_2:

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно си купувах нова такава емблема от rgc-to, но беше преди години не знам дали има още. Жила мисля, че има пак при него, но и да няма се правят по поръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.