Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на волана?


Bullzeye

Recommended Posts

Здравейте,

Някой да е сменял воланът си на Шкодата?

Моят няма управление на радиото и се чудих дали да не се "ъпгрейд-на" :)

 

Интересно ми е колко е сложно (да се свърже електрически, да е читав след това air-bag-a...) и какви парички би излязло.. :nea:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волан + модул за управление! Еърбега си е същия, там драма няма! 

Като пари - зависи откъде си вземеш нещата, нови или втора ръка! Но 300лв за тази интервенция не ти мърдат!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идентично е при ”всички” Октавии:

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f149/how-mfsw-retrofit-2012-octavia-vrs-manual-82825.html

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

ще разгледам опциите;

@Schaft: http://www.vwwaterco...nual-82825.html

Този, който ти прати даже е доста готин! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, то с такъв само има смисъл да го смениш. Ако колата ти, обаче, е от при фейслифта, става по-скъпо - трябва ти и еърбег.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Да преди фейслифта е - 2008г.

Имам един познат майстор в Еуратек работи - може да го питам, ако ми отдели малко време :).

Ако тр. и еърбег да се взима става твърде амбициозно (финансово) струва ми се ;)

Може да стои на stand-by този проект, въпреки, че би било яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да е същия волан като този от темата - да, трябват ти модул, еърбег, волан, окабеляване и т.н. Дебело е... много. Няма смисъл.

 

Без да купуваш нов еърбег, най-много това можеш да сложиш на твоята кола:

skoda__octavia_1_8_tsi_laurin_u0026_klem

 

Трябва ти нов модул за управление на волана, задължително.

 

Няма смисъл от инвестицията, но това винаги зависи от теб.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ххаха - да; на един приятел е точно същия; не му харесва особено.

По-добра аз с парите да сменя гумите на голфа, че и той се ползва в семейството :)

Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам, този от снимката не върши особена работа. Контролите не са много удобни, обслужват само радиото и няма особен смисъл. (Донякъде смисъл има само ако имаш вграден Bluetooth, защото можеш да водиш разговори, да пречключваш само от волана без да вдигаш ръце. Ако нямаш обаче, както съм аз, смисъл няма.)

 

Ако ще сменяш - давай с фейслифтовия той е много по-напред ... по-удобен и функционален. Може да управлява и борд компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.