Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.8 Т Маслена помпа


MorganCreek

Recommended Posts

Здравейте колеги, чета доста за маслените помпи на 1.8Т и виждам, че създават проблеми доста често. 

Имам леки съмнения, че моята не качва достатъчно масло до валовете горе и ако някой е наясно какви са симптомите за прецакана или със запушен филтър маслена помпа.

Също четох, че лампата на маслото при подобен проблем, ще светне, ако маслото е по гъсто или по старо.

Няма много писано за проблема и мисля, че няма да е лошо да се знае повече :)

ПС: Преди 2000 километра и налях http://shop.yacco-bulgaria.com/index.php?route=product/product&product_id=598

Може и избора на масло да не ми е добър.

Редактирано от MorganCreek
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракат ли сутрин,при първо палене веригата между валовете и повдигачите?

Опита ми е с един Пасат В5,тракаше и като подадеш газ се успокояваха.

Отворихме картера и помпата беше позапушена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, сутрин тракане няма, но в горната част мотора стана леко по шумен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Тотал 5/40 и го сменям на 15000.Няма дертове.Мотора е на 250 000 вече.Да не би маслото да не е читаво?Това след смяната ли го прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не качва масло колега на свободен ход мотора горе в дясно се чува тракане на веригата която е между двата вала при подаване на газ тракането спира, само че при мен тракането ставаше при топла кола когато маслото е като вода течно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оказа леглата на валовете и губеше налягане но и маслената помпа смених за всеки случай 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска си хубаво масло моторчето и би трябвало да няма проблеми.Аз също карам с 5/40 само че репсол и няма грижи, а също съм на доста км...298к.Поне аз така мисля без да ангажирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.