Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно тракане зад централната конзола?


seyhi

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Нов съм във Вашата група и от 2 месеца съм горд собственик на Октавия 2 - 1,9 TDI, 105 к., а годината е 2005. За сега съм исключително доволен от нея, а се надявам и да е за напред. Но към въпроса който ме тормози: От наколко дни когато запаля колицата, зад  централната конзола - там зад копчалъците на климатроника и радиото се чува нещо като тракане-превклчане на нещо и след около 5-6 км. спира. Като загася и запаля наново пак е същото. Звуковете са все едно нещо се включна и изключва. Някой имал ли е подобни терзания и бих бил много благодарен за съвет. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са сервомашинките на климатроника. Все едно някой чука с малко чукче ритмично...Така правят понякога, пробвай да измениш температурата нагоре или надолу с няколко градуса или да спреш климатроника с OFF. Ако и тогава не се загуби трябва да се сваля някоя клапичка да се почисти потенциометъра и. При мен се чуваше изпод жабката - там е клапата за рециркулация на въздуха . Щом го чуваш по средата е някоя друга клапа. Много са на брой...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор :doubleup: , и при мен се чува и при жабката, но може да ти прозвучи глупаво, но коя клапа трябва да отворя за да почистя въпросния потенциометър, И най-вече с какво се почиства??? :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се под жабката, трябва да се свали жабката и се вижда . До вентилатора е. Бях качвал снимки във форума на въпросната клапа, но не мога да ги открия , ако ти се играе потърси ги ! При сваляне на жабката трябва да се откачи акумулатора понеже там е ключето за изключване на ербега и набива грешка после.

 

п.п. потенциометърът се пръска със спрей за почистване на контакти 

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.