Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на FABIA помогнете с мнение


macheto

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да добавя още една Шкодичка към семейството и съм се спрял на това нещо http://avtokavp.cars.bg/c1301387интересуваме като двигател добре ли е ще се използва предимно градско може да сложа и газ след време.

Приемам и оферти някой ако има нещо в предвид може и дизел да е.

Редактирано от macheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ако ще слагаш газ най-подходящ е стария 8 клапанов двигател на Шкода . Той от друга страна е малко лаком в града - 10-11/100 (не знам колко харчи три цилиндровия) . Най-икономияния вариант за градски автомобил е SDI . Аз лично избягвам да гледам три цилиндрови ... не знам може и да съм си втълпил , но те не ми харесват като концепция.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм подобна фабия, със същият двигател... само, че беше по-нова, и ми се струва, че беше малко над 60 коня. За града е много приятна и бих казал учудващо пъргава. Реално усещаш липсата на още един цилиндър и съответната мощност след 70-80 км/ч. Разхода из града беше от порядъка на около 8/100, но много зависи от трафика. Но, също така, съм я карал и по магистралата от София до Сливен и обратно... няма такова мъчение... за да поддържа нормална скорост от около 120-130 км/ч трябва да я вкараш в обороти.. става доста шумна и определено лакома. Тогава разхода пак е 8. Що се касае до монтирането на газ... считам, че е по-добре да се ориентираш към дизел, отколкото да експериментираш... успех с избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беба определено изглежда доста впечатляващо ПАЗЕНА... Съвета ми е следния... Горните коментари в кошчето за буклук... ТОВА са легенди и митове... Отиди на място и бъди нагъл... Искай да я огледаш без да ти виси някой на главата... Погледни много обстойно между двигателя и купето и гледай надолу там трябва да гледаш ако е имало по сериозни ремонти  по кормилната уредба и окачването и понеже си там гледайки обърни внимание на рогата как са, ако трябва ги позабърши с квото имаш под ръка при съмнителност и с ръка. Нещо което на място можеш да огледаш също е под кутията на акумулатора... Направи си труда някак си да го огледаш защото там са ти скоростите  термостат и тампона на двг който най-бързо заминава... да ти казвам ли да огледаш най-ниски точки в купето (достъпни при оглед на място) или ти си знаеш... После я запали и докато е студена обърни внимание дали двигателя вибрира прекалено много, не трябва това е лек мотор и ако нещо не е наред или е било не наред веднага му личи като например да работи като 4 цилиндрова е 34 примерно... докато е студена работеща още пусни климатика и виж дали моментния разход е в рамките на 0.8-0.9l/h повече и се сещаш сам... Това е което мога да се сетя на момнта... А да и огледай зад ръба на праговете... Котето дори и студено трябва да е най-тихото нещо около тебе... Сериозно... Освен ако не я слушаш в 5 сутринта в някой краен квартал... Но дори и тогава трябва да е доста тиха... Относно разхода... Много зависи колко си шофьор... Но ти гарантирам, че обслужена и наред тази кола харчи в София по задръстванията 5.5/6 на 100 макс... Ако я купиш и покараш и ти дава наистина 8... Махай я на първия месец... Нема как 1.2 3 цилиндрова да харчи колкото 1.8 4 цилиндрова... Това е градски автомобил и е правена да не слизаш от нея...  Друго нещо... Попитай га каква точно модификация е и провери специфичните функций на бебето дали всичко работи... Не го слушай... Първо огледай и си изгради преценка ти, тогава го остави да те омайва... Но за финал да ти кажа, че това което видях от снимките поне на външен вид изглежда доста добре... Най-много два собственика да е имала, ако всичко и е наред естествено и единия от тях е бил жена... Пазари се да ти смъкне цената дори да имаш цялата сума в наличност в тебе... Успех и хубави и безаварийни моменти с бомбона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5,5 -6 градско в задръстванията :eusa_liar: , че тя по каталог е 7,7 бре!? Което за Сф в задръствания е поне 9. Ако колегата търси по-малък разход и не иска SDI, да търси 1,4 чешкия мотор, както му е казал Гената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бакшишите в София са вдигнали ръце от тоя 3 цилиндров мотор - висок разход, ниска мощност, чести проблеми! За предпочитане е 1.4 75к.с, който е с по-иконимичен и безпроблемен или 1.9д(но той пак е маломощен)!

 

пс. Не е сериозно да се дава мнение за състояние на кола по снимка! Чак се чудя как може да се каже колко предишни собственика е имал един автомобил и техния пол! Някой е преял с "боб" :Д

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3800, стария фейс, най-измисления мотор и нов нос без регистрация. Най-интересното от тази кола е стойката за чаши до касетофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Бе колеги, аз съм кьорафа блонднинка... Бе къде я гледате тая Фабианка, щото аз на линка Фабиа виждам нанайци феродо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Намерих модела Fabia 1.9TDI 101ps 2001  благодаря на всички за съветите темата за ключ.

Редактирано от macheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.