Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лаптоп Леново не иска да зарежда


mi6oka

Recommended Posts

Не знам дали съм в правилния раздел, ако не моля модераторите да ме извинят.

Имам проблем с лаптопа, който е Леново Г580, на около 2 години. Проблема е следния както си е включен в тока изведнъж спира да зарежда и минава на батерия и като извадя щепсела и го забода пак понякога тръгва понякога не става от първия път а след няколко опита. Случва се дори да оставя компютъра на зареждане и като го пусна на следващия ден той се бил изключил докато е спал. Казаха ми че проблема бил в някъв чип дето регулирал захранването и се бил разпоил и щяло да става по зле дори батерията ще се скапе бързо, а аз се надявах да мина с ново зарядно. Ако някой разбира от тая техника моля да каже съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се намери точно къде е проблема трябва да се прегледа внимателно. Тези тип повреди с описание "понякога" се установяват трудно.

Повредата може да е в буксата за зареждане която е в компютъра, в кабела на зарядното, в жака на зарядното или в енергийната платка на компютъра.

Във случай че можете да установите че повредата е в жака или кабела на зарядното, може да смените зарядното. Но в случай че е в буксата или енергийната платка, ще е нужна намеса на техник.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и като извадя щепсела и го забода пак понякога тръгва понякога не става от първия път а след няколко опита.

Дали прави добър контакт в контакта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като извадя щепсела и го забода пак понякога тръгва понякога не става от първия път а след няколко опита. 

Мисля че си го пробвал в друг контакт....или ще усетиш ако има разхлабена връзка в щепсела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави добър контакт, аз даже сега съм при родителите ми, не в моето жилище и тук контактите са други навсякъде е едно и също. Проблема е че понякога с дни не го прави проблема а понякога с дни наред го прави и не знам дали да го нося за ремонт. Още 2 месеца е в гаранция но ако не направи проблема при тях не знам какво ще видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Lenovo понякога имат проблеми с Energy Management софтуера. Прегледай му настройките и/или пробвай да го деинсталираш и виж дали се оправя проблема.

Ако не става пробвай да извадиш батерията и адаптера и натисни и задръж power бутона няколко пъти за по 5-10 сек. Вкарай тока и запали компа и след това докато работи сложи батерията. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем със същия лаптоп. Грижата е в Energy Managment настройките. Разбъзикай там нещата и ще се оправи. Моят хич не зареждаше - все едно е умряла батерията, но вече си е ОК. Има доста клипчета в YouTube, така че няма да ти е трудно. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах клипчето ама при мен проблема е съвсем друг. На клипа се вижда че компа има ток но не зарежда батерията а при мен когато си зарежда си зарежда батерията но като откаже все едно не е включен в тока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е захранването да прегрява и да сработва някаква защита. Но провери и в настройките на windows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.