Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трета степен на вентилатора не работи?


plovdiv123

Recommended Posts

Ако на 4 ти върви значи проблема е като при мен в панела за управление и по-точно потенциометърчето вързано към копче-врътката... Единственото решение което аз ще предприема след време е да подменя направо панела, защото преди време някакъв жица мастер си беше правил сексперименти да го оправя... Та сега перката постоянно си ми върти на 1 при изключено копче... Дано да не ти е като при мен и климатика на същия панел, че е бая по тегаво за подмяна и съответно по-скъпо таблото дори и втора злоупотреба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа първо погледни или по-скоро прегледай дали идва плюс към моторчето и после всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа го развих от гнездото, на което е навит с една гайка и го разгледах, до трета степен стига един червен кабел, който не беше разхлабен или разкъсан. Не исках да разглобявам ключа, защото доста е неудобно мястото, жилата са зад него и доста пречат. Сега гледам и осветлението на панела за парното и степените на ключа и то изчезна?! Къде се намира тази крушка? Къде да търся проблема в изчезването на 3- та степен на вентилатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали капака на парното , демонтирай платката със съпротивленията (ако ще ти е по-лесно свали първо целия вентилатор) и мери при включена трета степен идва ли напрежение на кабела . Ако идва проблема е във връзките на платката (там има и една пластина , която играе роля на термопредпазител) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Парното съвсем полудя! Първа степен започна да духа много силно, като втора и трета, а пък втора степен духа нормално, трета никаква я няма. Осветлението на панела също изчезна, съмнявам се да е от крушката, по- скоро някъде нещо се прецаква, но къде и какво?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Фаворита най-честия заподозрян е ключа, но не е изклчено да има нещо и по платката с резисторите ... разглабяш и мериш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.