Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спирането


Емил Ефтимов

Recommended Posts

Здравейте, имам шкодичка 1.4 мпи 2001г. от около 2месеца. Наложи ми се по "рязко"спиране и ми блокираха предните колела. Това нормално ли е и дали самия шкодак има ABS, защото в началото ми светна такава лампа на таблото, но при следващото палене огасна. Самата кола е с предни дискове, а от зад е с барабанни спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да разбера дали има в действителност или няма. И ако има на какво се дължи блокирането на колелата, все пак това е система против блокирането им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво точно трябва да представлява това нещо и ако няма има ли вариянт да се добави към колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една метална кутия с много тръбички излизащи от нея. Дали може да се сложи, можи но дали е лесдо не знам. Определено е ценен помошник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариянт аз добавянето на такава система при положение че отпред съм с дискове а отзад с барабани и ако няма вариянт как може да се подобри малко повече спирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лесно и може би по-евтино е ще да смениш колата.За части 200-300лв поне,а труд може би повече,ако намериш някой,който да се хване,но и това няма да е много лесно.И пак ще е доста трудно всичко да стане ,като оригинално и да има такава надежност. Спирачките може да се подобрят,като сложиш дискове отзад и по-големи отпред. Но Абс,като цяло не намаля толкова спирачният път,колкото подобрява управляемоста при спиране,като не позволява на колелата да блокират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 200-300 лв. даже и АБС помпа втора ръка едва ще открие. Компютърът е част от помпата.  А другите неща, въобще се съмнявам, че ще открие, тъй като дефект при тях е почни изключен.

По-големи дискове, освен ако не е с Джуниър с 233, от 256 на 288 мм дискове трябва да се сменят и шенкелите. Пак се вкарва във филми.

 

@Емил Ефтимов

Преди колегата да сменя каквото и да е, да намери колега с друга Фабия и да види как спира тя. Спирачната течност по книга се сменя на 2 години, защото е хигроскопична и поема влага, оттук се влошава спирането. Може да има проблеми със спирачна помпа, спирачните апарати и т.н. При Фабия с АБС, той сработва само при блокиране на колелата, в останалото време колата спира като кола без АБС. Колко пъти колегата спира с блокирали колела??? Аз имам АБС и при 20 000 -30 000 км годишно, АБС се включва я 10 пъти, я не. При спиране пробвай да включваш предавки надолу и да ползваш и двигателя като спирачка едновременно с натискане на педала на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път виждам някой да се оплаква, че спирачките му държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.