Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капе вода от уплътненията предните врати


kgk1211

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Днес след доста силен дъжд за около 45мин. след като се качих в колата забелязах ,че предната дясна седалка е мокра (около 15 см. в края).Погледнах към уплътненията на вратите и видях около 5-6 капки да стоят на горния край на предната дясна врата... явно от там капе.Същото е и от страната на предната лява врата но в много по малка степен.Доста се потрудих да намеря информация за решение на проблема но в нито един форум няма обяснение защо става така... само пробвай със силиконов спрей , с регулиране на пантите и др. но нищо повече.Ако я има някъде другаде темата моля за извинение ,но поне аз не намерих нищо конкретно.Ако някой от нашия форум или от друго място е разбрал как може да се реши проблема нека да пише.Благодаря предварително.

Успех и много щастие на всички притежатели на Шкода!

Кирил Кирчев - Шкода Румстър 1,4 16V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много се извинявам за тъпия въпрос но кои от 3-те комплекта уплътнения на всяка от вратите по-точно ти текат... Ако при дъжд ти текат представям си на пароструйка какво е... Не си ли забелязал по-рано това или това лято се е появило... Имай предвид да не, повтарям НЕ Ползваш препарат за безконтактно миене при въпросното измиване (Пароструйки с монети от типа на кабинките) Лелееее какво правят на уплътненията, направо не е истина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей!

Колата я купих на 29.06.2015г. и може да се каже ,че е почти нова за мен.Минал съм около 2000км. досега.На автомивка съм я карал 2 или 3 пъти досега... не помня точно..по-скоро 3 пъти.И в трите случая имаше по няколко капчици но нищо притеснително не видях тогава.И аз се изненадах как от дъжд може да има по-голям теч но това са фактите.Не зная предишния собственик в Италия с какви препарати я е мил,но и аз знам ,че не е добре да се ползва такъв за безконтактно миене.Колкото до това откъде точно капе според мен е между уплътнението на вратата и уплътнението на купето.Не мога точно да разбера защото дъжда спря вече ,а днес нямах време да я поливам с вода.Възможно е да е замесено и другото уплътнение което е залепено над това на уплътнението на купето.То ми се стори ,че не чисто гумено а нещо средно между гума и дунапрен.Утре ще направя снимки и ще ги кача.Според Вас или ли надежда това да се оправи със силиконов спрей?

Чао засега и поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз имам същия проблем, само че при мен капе от шофьорската врата. Все още не съм намерил лек. 

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48910-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ще продължа да търся решение и като го намеря ще пиша.Няма начин да няма решение на такъв според мен елементарен проблем.След малко ще потърся по английските и руски форуми дано някой да е писал нещо.Най се надявам на руснаците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

След много четене и търсене по различни форуми реших най-напред да започна с това

http://www.bulmotors.com/1z-einszett-gummi-pflege

Надявам се да има поне някакъв макар и минимален ефект защото теча не е много голям.Колегите от форумите в Англия,Чехия и Русия се изказват доста добре за тоьи препарат и твърдят че при малки течове има доста добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.