Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Авариен режим на Fabia 6Y Combi 1.9 TDI 101hp?


exoiavanko

Recommended Posts

Привет, колеги! Днес пътувах по АМ Тракия и забелязах нещо, което никога досега не ми се беше случвало. Става въпрос за усезаема загуба на мощност. Първо - искам да споделя, че в колата има аудио система, която включва Hifonics Brutus 2600W стъпало, към което съм вързал два говорителя Pioneer 306c. Имам акумулатор Solite 74A, купуван ноемрви 2014 и стоков алтернатор Bosh 120A. Докато пътувах бях пуснал музиката сравнително силно - може би на около 60-70% от възможностите на говорителите. В един момент реших да настъпя малко и когато стигнах 3000 оборота/минута, колата просто спря да набира скорост. Намалих малко и след това като натиснах пак газта, колата просто не усоряваше. Спрях на първия паркинг и направих един тест драйв - колата ускоряваше съвсем бавно, може би работеше на около 1/3 мощност. Изгасих я и я запалих и всичко се оправи. Обяснявам си случилото се по следния начин: когато музиката върви има доста сериозен консуматор на електричество. Когато съм ускорил съм вдигнал оборотите, като по този начин алтернатора е започнал да се натоварва повече от обичайното и заради голямата консумация на ток в същото време, някой датчик, който следи напрежението или тока се побърква и ECU-то започва да подава команда за влизане на двигателя в авариен режим. Моля някой по-компетентен колега да обясни за какво става въпрос. Благодаря! :)

Редактирано от exoiavanko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Ако колегите са дали правилен отговор`` актуатор``

.Аз залагам на калпава нафта не музика.
p.с
Забиване/загуба на мощност/на 3-та при изкачване на баир или при изпреварване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.