Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с радиото


RahzeL

Recommended Posts

Не мисля да имаш междинно положение... Но какво значение има... И аз съм като колегата обърнах двете крачета при монтаж и готово... Сега при изгасена поставям ключа, при контакт захранва радио с настройки и све... Палиш и газ... Като спреш и изгасиш мотора радиото продължава да свири, извадиш ли ключа радиото гасне... Според мен и инженерите направили окабеляването по този начин това е оптималния вариант с възможно най-малко интервенции да имаш звук без да е необходима преработка... Защо ти е междинен вариант ? не мога да разбера естеството на въпроса, за което ще ме извиняваш нали... Все пак съм си русо извънземно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш постоянен плюс винаги можеш да си включиш радиото от ON/OFF бутона и тогава свири 1 час, след което автоматично се изключва,като дори не е необходим ключ в запалването. Плюса през контакт е само управляващ сигнал за автоматично пускане и спиране на радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете докато върти стартера спира ли радиото при вас? При мен спира и не е особено приятно. Мислех да тегля директен дебел плюс от акумулатора, но не ми се правят доработки. Също се сетих да сменя бушона с по-мощен, но не съм пробвал и не мисля, че ще помогне. Той в същност не гасне напълно а просто не му стига тока и изключва звука. Акумулатора ми е 74А.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не искаш да ти спира радиото - теглиш една жица от кутията с постоянните плюсове под таблото и и го захранваш така , в противен случай ще се радваш на спиращо радио при палене , защото до колкото знам това е функция на централната електроника.

Отделно повечето съвременни апарати имат защита на крайното стъпало ... моито въпреки , че не е през контакт си гасне повечето пъти при палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете докато върти стартера спира ли радиото при вас? При мен спира и не е особено приятно. Мислех да тегля директен дебел плюс от акумулатора, но не ми се правят доработки. Също се сетих да сменя бушона с по-мощен, но не съм пробвал и не мисля, че ще помогне. Той в същност не гасне напълно а просто не му стига тока и изключва звука. Акумулатора ми е 74А.

Да, гасне и моето. Тъй като допускам, че няма интервенции, съм го приел за нормално и никак не ме дразни. Даже намирам разни причини да съм доволен от това, че работи, само когато ключа е поставен, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги, възкръсявам темата, защото радиото ми има проблем. Губи и сменя станциите. Като е на радио вероника да речем, свири радио фреш.... както си е на тунер изведнъж самичко си пуска на усб... дажа на няколко пъти само се усилва за секунда и се намаля... дайте ми съвет какво да го правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.