Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Време е за накладки. Какви обаче?


Skoda20VT

Recommended Posts

Свършиха ми накладките отпред и се чудя каква е разликата между Ate накладките 607122 и LD7122. Ако някой има опит да сподели. Другото което бих сложил е Ferodo FDB или FQT . Цената е без значение, дисковете ми са раздупчени и нарязани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се пробвал с Ferodo fqt или thermo quiet. Относно TRW - втори път ми се случват гадни и ще ги сменям (това на различни коли). Супер твърди са, износват дисковете и свирят при леко спиране. И АТЕ са твърди за съжаление, макар да са по-добре от TRW.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТРВ в последно време, са си пръчка, гласувам за АТЕ, серия Оригинал, или Текстар, макар да не са съвсем ОК според мен /и от тях има свирещи и прекалено твърди - преди не беше така/.

Внимавай с Феродо - пълно е с брутални ментета на пазара, иначе са ОК, само се износват една идея по-бързо...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Опита с предишните ми автомобили ме навежда на BENDIX. Няма скърцане и свирене.Много меки накладки и спират без забележки :walkman:  :walkman: .Успех с търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал ATE или Textar.

 

И аз съм на същото мнение  :PDT_Armataz_07:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите накладки са с щампа фв/ауди, дайте да не се изхвърляме по пристрастия. Текстар е добра марка, но с доста имитации, все пак. По руските сайтове имаше тестове за накладки, които биха представлявали по-интересна информация от нашите пристрастия изразени по-нагоре в темата.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на Ate дискове и накладки НО мога да изкажа мнение след  време и километри най важно. На 100 км. след смяната са.Решение взех от надписа на резервоара на спирачната ми помпа.За Текстар четох добри отзиви,Феродо имали модел който бил много мек.В списание F1 четох статия за керамични накладки ате  страхотни неща пишат.Успех но  все пак сме в бг.

Редактирано от SvPopov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Керамичните накладки отпадат веднага не защото няма 260 лв. за тях а защото не съм нито състезател нито спирачната система на автомобила отговаря на тези накладки. Ate накладките ще ги взема от АутоКели а Textar не знам от къде. Въпроса беше каква е разликата между Ate 607122 и LD7122?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Textar ако не се лъжа - Косер :)

Лъжеш се.В КОСЕР само PAGID

 

http://www.autohit.bg/site/products/56-tmd-friction-esco-gmbh

Редактирано от TDI_fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На няколко нови VRSа, гледах че оригиналните накладки са TRW.  Но между маркови и оригинални накладки явно има разлика. Може би оригиналните се правят по рецепта на производителя на автомобилите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да намеря Textar и взех Ate.Разликата между 607122 и LD7122 е че LD-то са керамични.Не си взех керамични поради простата причина че не съм състезател.140 кинта са Ate накладките.Изненадващо колата спира идентично със старите накладки.Очаквах че в началото ще са по слаби.Старите накладки бяха VW/Audi Pagid.Чудих се защо при налична накладка 0,5мм (да 0,5 а не 5) не свети лампичката за износени накладки и се оказа че кабела е прекъснат.Дано не съм попаднал на менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А на колко мм е нормално да светне индикацията?

При мен светна индикациията, а накладките са видимо на около 4-5мм.

На ГТП-то преди 2 седмици ми казаха, че скоро ще трябва да сменям накладки, явно им е време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.