Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сенник за предното стъкло


Драгомир

Recommended Posts

Колеги, препоръчайте качествен сенник за предно стъкло. Няма значение дали е тип огледален или картонен. Важното е да има добро закрепване и да не пада като го нагрее слънцето. Ползвах един, който ми скъса нервите - вендузите се отлепват, огъва се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам този тип

... с вградени тънки лентови пружини ... лесно се сгъва и не заема място.

В разгънато състояние само го поставяш на стъклото, подпираш го със с 2-та. сенника и си ти ...

post-15099-0-23157000-1439332538_thumb.jpg

Редактирано от nelasms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е,че няма свестни сенници.Аз също търся от дълго време и все не мога да попадна на свестен.Примирил съм се с мисъълта,че всяка година ще го сменям.Дано изпадне нещо подходящо от чужбина,иначе китайски колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

И аз много се дразнех на сенниците с вендузките - вендузите се отлепят (... и се задейства алармата по някога), самия сенник не обхваща цялата площ на стъклото и т.н. Преди време един колега в работата ми препоръча тип сенник, който се слага от външната страна на стъклото. Бях виждал да се продават такива сенници макар и доста по-рядко от тия с вендузките. Честно казано бях доста скептично настроен на такъв начин на закрепване. Все пак живеем в държава, в която все ще се намери някой да го 'крадне, да го скъса и т.н. Преди няколко месеца обаче в Lidl случайно видях, че са пуснали такива и реших да му дам шанс (струваше около 10-тина лв. по спомен). И след ползването му това лято до тук... останах много впечатлен от него! Обхваща абсолютно цялото челно стъкло, че даже част от предните колони и предния капак плюс чистачките, както и част от тавана; Захваща се много по-лесно (поне според моята практика) от колкото тия с вендузите - закрепването е малко стил "дамска превръзка" - с крилца, които се защипват с предните врати и след затваряне на вратите остават вътре в купето (така че дори и някой да реши да ти вземе сенника ще е без "крепежите" му и няма да му върши работа); Не остават мазанки от вендузите по вътрешната страна на челното стъкло (лично мен такива мазгочи там много ме дразнят).

Ето малко снимки на въпросното нещо:

post-13341-0-14749500-1439538334_thumb.jpg

post-13341-0-01888400-1439538433_thumb.jpg

post-13341-0-65302000-1439538450_thumb.jpg

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-м-мда-а-а! :)

Не ми се е случвало да има ураганен вятър и да съм го поставил за да дам съвсем обективно мнение, но се е случвало да издържа на доста силни (за слънчево време) ветрове ;)

Освен това мисля, че би могъл (признавам си, че не съм пробвал, но не виждам причина да не стане) да се защипе така, че да остане от вътрешната страна, а на вън да се подават само "крилцата" на "дамската превръзка" :D

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коста, много е удачен! Не знам как съм го изтървал, след като е бил на продажба в Лидъл. Вчера моя "нормален" сенник падна от вендузите, алармата се разпищя и маляките в комплекса реваха до небето, нищо че беше 11 на обяд.

А зимата може да се ползва и срещу сняг по челното стъкло, ако го прежалиш и решиш да си купиш нов на пролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

А зимата може да се ползва и срещу сняг по челното стъкло, ако го прежалиш и решиш да си купиш нов на пролет.

Е, Ице, за такова приложение даже не ми е идвало на ум. :) Но има логика да се получи. Ако тази година има истинска зима може и да пробвам, ако ми падне сгода. ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.