Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за темпомат


PuloV

Recommended Posts

Здравейте ,

наскоро закупих лостче за мигачи с круиз(темпомат) и имам следният въпрос.

За да може да се използва темпомата достатъчна ли е само подмяната на обикновеното лостче с новото или трябва да се "обучи" компютъра ?

Автомобила е Octavia 1 1.9TDI (SLX) 98г.

Благодаря предварително.

Поздрави, Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • niki

    8

  • PRR

    6

  • cenarius

    5

  • Parkinson

    5

Най-много писали в темата

А кабели с букса има ли към лостчето? Защото не става само с подмяната на лоста.

 

Ето ти и упътване за монтажа:

http://vwgolfr32.co.uk/ccs.pdf

Редактирано от Parkinson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Parkinson Мерси много за упътването.  Няма кабели с букса, беше само това лостче. Имаш ли си идея от къде мога да си набавя кабелите ?

ПС: от стр -9- Vehicles with petrol engines .... до края на -12-  не ме интересуват нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и това ... поредица от 3 клипа за монтаж, свързване и активация точно но Ф1

Редактирано от nelasms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-Original-Cruise-Control-System-Cable-Harness-Wire-For-Volkswagen-VW-Golf-4-IV-Jetta/1178928740.html

1J1 970 011F - това ти е ОЕМ номера, може и от тук да си го поръчаш.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и аз да задам въпрос по темата.

Извърших всички гореописани процедури по монтажа и активирането на темпопмата, съответно той си заработи перфектно, НО индикацията на таблото за включен такъв не светна.Някой знае ли защо?

Редактирано от TDI_fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия 1 няма такава индикация, може и при Октавия да е така. В книжката пише ли че има такава индикация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да трябва таблото да се прекодира?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,.... съответно той си заработи перфектно, НО индикацията на таблото за включен такъв не светна.Някой знае ли защо?

При моята Октавия също няма индикация... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфа има, не би ли слдвало и ние да имаме?

Трябва да хвърля едно око на моята, но на голфа се променя един бит чрез vag commander и се активира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за Владко бях чел,че подкарва индикацията за активиран темпомат.

Може би има значение таблото какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съвсем, иначе и аз разсъждавам като теб, но не се случиха нещата. Доколкото разбрах става само на последните табла за голф 4, т.нар. иммо 3. Да се има предвид, че аз съм с макси дот табло от по-стара октавия (като година, а иначе фейсово). А е възможно и на Владко да не му се е занимавало с моето табло, но колата преседя два дни при него. Аз исках да ми активира тази лампичка, както и светване на стрелките на контакт, което го има при голф, при мен не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам индикация за автопилота.Интересното е че при октавия 1 преди фейслифта няма chek engine лампа и един колега се изненада много от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.