Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1.6 бензин - прекъсва на първа


Antwerpen

Recommended Posts

Здравейте .

От няколко дни имам следният проблем.

Колата е Октавия 1 1.6 бензин 74kw , сутрин или късно вечер когато запаля колата и потегля почва да прекъва много, просто няма никъква мощност на 1-ва предавка.Цялата кола се тресе сякаш не е пуснат съединителя докрай.Това се повтаря както на бензин така и на газ и само на 1-ва предавка когато колата е студена.Ако е седяла цял ден на слънце проблема го няма.МИСТЕРИЯ. интересното е че при потегляне на ляв завой се засилва. Не знам къде да я закарам и от какво може да е.Скоро смених датчик на Колянов вал но симптомите който бяха от него си изчезнаха със смяната и не е имало проблем 3 месеца.Ако някой има идея или е изпитал това нека сподели.

Аз мислех да не е съединителя да си заминава. Но защо само на студено.Дали може да е от свещите? Утре смятам да взема едно добавка на Вюрт и да карам само на бензин 1 седмица да видя дали ще има промяна.

 

Благодаря на всички който прочетоха темата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Запалване  - свещи, кабели, лули - ако гърми . Ако не не гърми - ламбда сонда - тръгнала  е да заминава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери кабелите и свещите. Кабелите могат да се замерят с уред. Имаш ли някаква сервизна история? Ако кабелите са оригиналните, направо вземай нови, и провери свещите. Ако не си много на ясно и нямаш инструменти, отивай на сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Така както го обясняваш е същото, както ми се тресеше на мен при излезнала лула на едната свещ.

-Можеш лесно да провериш дали е от свещ или кабел.

-Запали двигателя и започни да вадиш кабелите от делкото един по един; и при този, който си извадил, не се появи нов тласък, значи това са ти проблемна двойка, кабел или свещ.

-Но, винаги има и едно "но", може да са се задръстили инжекторите, понеже караш на газ. Ако се окажат инжектори, не бързай да ги сваляш и чистиш, а ми пиши на лични, да ти кажа как да ги излекуваш... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.