Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разхода на Octavia 3 1.6 TDI , 105 к.с.


Rosenov

Recommended Posts

Здравейте , Колеги

От три месеца имам Skoda Octavia 3 , 1.6 TDI , 105 к.с. , градско с пълен резервоар изминавам средно между 420-500 км. разхода ми е над 10 по някога 11литра на 100 километра ,  това нормално ли е при изминати до сега 13000 км. ? като съм долял и 0.5 литра масло ! Градско всеки ден изминавам 40-50 км. 

Извън градско при средна скорост 150км . по магистрали разходами е 7-8 литра това пак ми се струва много , ако карам и по барзо се покачва , Дали след първата смяна на масло този разход ще падне или да мисля за сняма с по големия двигател ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е относително. Аз като се гоня по магистралата с разни БМВ-та ми качва на 9. Като кара жената е на 4.9 (въпреки, че е бензин).  Така че с твоя стил на каране, явно толкова ще хаби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градското не мога да кажа, защото градско с градско еднакво няма, но за средна скорост 150 не е висок разхода.

Правя уточнение - средна по борд, а не да се стремиш да поддържаш 150.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е неоправдано много, а този двигател го дават по икономичен от 2.0. Предполагам, че липсата на 6-та скорост е причината да го бутне на доло. Сигурно ставам банален ама 2-ката ще излезе по икономичен при нормални условия на каране а не по книжки и заводски изпитания. За доливането според мен идва от висока скорост. Преди 3-4 дни се заиграх 180-200 и след 5-600 км. светна лампата на 20к, иначе преди това на 15к сипах 0.5 литра, че беше на минимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно стилът ти на шофиране е по-агресивен и я тормозиш колата щом получаваш такъв разход на гориво / масло.

Ако обичаш високите скорости и се изрязваш в градси условия - разходът ти е нормален.

 

Смени се с жена ти (ако имаш) за 1 седмица и пак виж разхода, мисля че ще се изненадаш от резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсата на 6-та скорост въобщееее не е проблем при 1.6ТДИ. 5-тата е предоволно дълга - на 140 е на 2500 оборота. Не е важен броя скорости, а предавателните числа. Виж, за града тези дълги 5 скорости идват малко куци.

 

Та за разхода - аз в София зиме и лете над 6 от зареждане до зареждане не мога да го кача.

 

На магистрала със 150 на круз-контрол от София до Ямбол и обратно (това преди да сложат ограниченията за ремонтите) - 6.0/100. Намалям само за тунела и ако някой ме засече. Возя се винаги с жена и 2 деца + много багажи.

 

Та по темата - висок ти е разхода и то доста. Относно градското - ползваш ли старт/стоп системата? Аз всеки път като видя, че ще чакам 30+ секунди я задействам и помага за разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Не знам доколко са сравними нещата, но ето за сравнение моите данни: Октавия 3, 2.0 TDI, DSG, купена лятото на 2013 г. и вече на повече от 150 000 км. Според бордкомпютъра, усредненият разход на "Тракия" по цялата й дължина София - Бургас (със съвсем малко градско в двата края на отсечката) при 150-160 км/ч на автопилота (според ГПС-а реални 141 - 150 км/ч) е от 6,8 до 7,2 л/100 км. При градско (в София, на ден около 60 км) - около 7,5 л/100 км. Над този разход не помня да съм отивал някога. Най-ниският среден разход, който съм постигал, е 5,2 л/100 км - при предимно извънградско каране по пътища с ограничение 90-100 км/ч и почти без магистрали, с дължина на трасето няколко стотин км.

 

А иначе много се кефя да си следя реалния разход на гориво с Октавията, тъй като предишната ми кола беше Peugeot 307SW 2-литров бензин, и при него разходът беше 9-10 л/100 км, което просто ме убиваше... :-) Да не говорим за отвратително мудното ускорение и супер бавното спиране - за разлика от Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , Колеги

От три месеца имам Skoda Octavia 3 , 1.6 TDI , 105 к.с. , градско с пълен резервоар изминавам средно между 420-500 км. разхода ми е над 10 по някога 11литра на 100 километра ,  това нормално ли е при изминати до сега 13000 км. ? като съм долял и 0.5 литра масло ! Градско всеки ден изминавам 40-50 км. 

Извън градско при средна скорост 150км . по магистрали разходами е 7-8 литра това пак ми се струва много , ако карам и по барзо се покачва , Дали след първата смяна на масло този разход ще падне или да мисля за сняма с по големия двигател ?

Висок ти е разхода за този двигател, колега. Градско не съм минавал над 8/100, извънградско рекорда ми е 7,8/100 с 4х100 човека в колата и скорост над 150км/час. Виж дали ДПФ не влиза често в регенерация-може това да е причина за по-висок разход. Ако не-пробвай да смениш бензиностанцията...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя само впечатления втора ръка. Пътувах преди месец до Австрия със сестра ми - Октавия 3, 1.6TDI, 5 скорости. През цялото време карахме заедно, но аз минах с едно зареждане по-малко. Все пак те бяха с тюле на покрива, а аз само със ски багажник и 2 комплекта ски. Моя разход излезе около 6.0-6.5, техния 7.0-7.5. Ние бяхме 4 човека (3ма възрастни и едно дете на 3 години), те бяха двама възрастни и тинейждър. Навсякъде карахме с +10km/h над ограничението ... по километраж. Реално с 2-3км/h превишение (да не вземат да се включат моралистите ;)).

 

PS: Малко неясно съм го написал, та да доуточня. "Ние" бяхме с Мица (от аватара), сестра ми с O3-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е нормален разхода. При скорости около 130 км/ч наш Марко (2,0 дизел с ръчни скорости) прави разход твърдо под 5/100.

За колегата с 1,6 и петстепенната кутия, оборотите на двигателя при такава скорост са около 2000 об./мин., което си е голяма разлика за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е относително. Аз като се гоня по магистралата с разни БМВ-та ми качва на 9. Като кара жената е на 4.9 (въпреки, че е бензин). Така че с твоя стил на каране, явно толкова ще хаби.

Адаш, мога ли да наема жена ти да ми бъде шофьор в работните дни ? С мойта кола, ще й давам заплата и пак ще съм на сметка явно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е нормален разхода. При скорости около 130 км/ч наш Марко (2,0 дизел с ръчни скорости) прави разход твърдо под 5/100.

За колегата с 1,6 и петстепенната кутия, оборотите на двигателя при такава скорост са около 2000 об./мин., което си е голяма разлика за мен.

Колега, а колко е разхода на темпомат 150км/ч, но поне на преход 300км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм от най-бързите шофьори и за 300 километра не съм засичал, но веднъж бързах за Пловдив и се позасилих със 150-160. Компютъра показа среден разход 6,8 или нещо подобно. Градско под 7/100 не пада, но в София разхода е по-скоро на моточас :wacko_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.