Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странна работа на климатроника Octavia 2


alexys_666

Recommended Posts

Здравейте

 

Имам следният проблем при палене климатроника ми тръгва за секунда две духва студено и после сприра като качи до 75 градуса пак се включва за малко и пак спира и след това се включва като загрее на 90.

Но не всеки път по някога трябва да я изфорсирам над 3000 об и тогава тръгва да работи нормално но трябва да е загряла, на вън е 35 градуса в купето сугрно 50.

Имам наблюдение от други колеги с шкоди при тях си тръгва веднага и си духа студено нонстоп.

Иначе на дълъг път няма проблем духа си постоянно както трябва. Проблемът е в градско каране.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Да даде съвет ясно е че ще се ходи на сервиз интересувам се колко е сериозен проблема.

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на клапана на компресора на климатика, а може и компресора. Има моя тема в бял списък, тази за аутофрост комфорт. Писано е на няколко места защо се случва това нещо - търси из форума има много информация. Най-вече в темата, която съм пуснал я има информацията, която ти трябва.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом само в градски условия не работи правилно, най-вероятно перката за охлаждане не се включва. Има писано по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом след форсиране тръгва нормално... Диагнозата е тази: компресор, капан... Има няколко човека, които минаха по този път във форума.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто трябва да се почисти радиатора на климатика...

Само гадаем, най-добре да се отиде на сервиз, защото явно системата не работи читаво и може да се товари, а това често води до по-големи проблеми. Ако се чудиш за сервиз, питай. Има добри и свестни майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно по темата има 2 сервиза който са доста компетентни, имат си теми да не им правим реклама тук :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според симптомите, които е обявил човека  ми намирисва на електрическия пропорционален клапан в компресора. Сменяем е  и е около 150 лв .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте

 

Забравих да напиша че ходих в сервиза в Люлин още когато отворих темата. Смениха ми клапана + профилактика срещу 200 кинта и сега работи прерфектно.

Още при заплването се включва и си духа студено както трябва.

 

Благодаря за инфото на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.