Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

датчик за налягане на всмукателния колектор?


swetozar

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Фабия, но през няколко дена ми дава следната грешка: 111111.jpg

Автомобилът губи мощност, не мога да подам газ и така до като спре на място, и продължава да работи, до като оборотомера върти от 1000 до 1500 оборота и обратно. След като изгася двигателя, запаля пак, грешката я няма на таблото и си продължавам нормално. И така до следващия път когато ми се случи, случвало ми се е и 3 пъти в деня,случвало ми се е и да изкарам 60-70км и да не се появи. Казаха ми, след като я вързаха с компа, че е от датчика за налягане на всмукателния колектор и за това колата губи мощност. На някой друг колега случвало ли му се е подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не. Само ASR. Оборудването е елеганс на шкодата,но утре ще погледна в кодовете за всеки случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за ASR и  ESP е една и съща. А светва защото ЕКУ-то влиза в някакви ограничения и не приема команди от ASR вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за ASR и  ESP е една и съща. А светва защото ЕКУ-то влиза в някакви ограничения и не приема команди от ASR вече.

и колата губи мощност. В сервиза ми казаха, че варианта е от някъде да влиза въздух, напръскаха с някакъв спрей - не влизало въздух никъде, другото било че въпросния датчик ми дава грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер на грешката не ти ли казаха , защото така ще падне голямо гадаене.

Аз си купих такъв датчик и го смених и след два дни пак светна , но индикацията на компа на двигателя , защото се цапаше от масло в колектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Пиша по темата пак защото смених въпросния датчик,поръчан оригинален от Чехия през ЕТ и след един месец с новия датчик онзи ден пак ми светна същата индикация на таблото,прочетоха ми грешката в сервиза и този път беше записало като грешка че има течове в всмукателните колектори. Някой да му се е случвало нещо подобно,казаха ми че даже проблема може да е в компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Първоначалното описание на проблема напомя на този, който моята Fabia имаше (същият двигател - 2002 година) - след триене на грешки все се получаваше същото - караш 50-60 км (че и по-малко), след което светва тази лампа (и мисля EPC) и губеше напълно мощност.

В ЕТ накрая достигаха до извода, че проблема е дроселовата клапа - решението беше смяна (без повече детайли). След това, подобен проблем не се е появявал (все пак се появи още на ~25000км).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.