Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

лампа за смяна на накладки


shkodilak

Recommended Posts

Светна пустата лампа.....смених дискове и накладки.....нямат датчици..и отпред и отзад..нивото на течността е точно. И пак свети.

Октавия 2002 1.9 тди 4×4

Ако някой има идея как да я загася да помага. Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш че на кола с датчици си сложил накладки без датчици или колата няма датчик за износени накладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за ключе под педала на спирачката в купето, когато пропадне то включва лампата, но после трябва ръчно да се изключи. Така беше на старата ми шкода, на новите не ми се е налагало да гледам. Успех!

Редактирано от ААнтонов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за накладки е оранжева, а на спирачната система е червена. Коя от тях свети? Ако е за накладките при слагане на накладки без датчик се реже кабела откъм накладките и се дава накъсо да не свети. Другия вариант е с ваг ком да се изключи индикацията.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети оранжевата.....въобще няма кабели по накладките. Чиста механика. Единственият датчик по системата е поплавъка на капачето на казанчето за спирачна течност. Нивото е точно до където трябва. Мистерзия.....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери тази лампа дали не се задейства от пропадане на спир. педал.

За да легнат накладките на диска след смяната им се иска припомпване на педала, като първото натискане е осезаемо надолу, тъй като при смяната, буталата на апаратите са върнати в крайно положение. А и сигнализацията до колкото разбрах се е появила след смяна на накладките.

За дръпната ръчна същата лампа ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индикацията се появи преди това. Предположих че поради изтрити дискове и накладки нивото е спаднало и за това ги смених. Напомпах долях.....и сега свети непрекъснато.

Иначе ръчната и тази дето ми свети са различни лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нивото си е точно на максимума...а лампата свети. Бутон пред педала има,но той функционира и не е за тази лампа ,а за стоповете по скоро. Утре ще дам на късо двете крачета......и ако угасне наистина значи поплавъка е дефектирал от самосебеси на11-стата година. Ще го оставя така и ще си поръчам нов в ЕТ.

Ще пиша за развитието на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно леееко допълнение:

Ако на късо свети, ги пробвай и съвсем разкачени. Не знам какъв е принципа на свързване на лампата. Т.е дали поплавъка прави верига или я прекъсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах куплунга.....свети...

Дадох на късо двете клеми....свети...

МИСТЕРЗИЯ....

Освен да е останала грешка в компа.и да трябва да се трие. Много ме дразни тази лампичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спира се лесно с ваг ком. См2ня се кодинга на таблото като с новия кодинг му казваш, че нямш датчик накладки и не го търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента почивам близо до Варна и звъннах на bega4kata. Много зает и отзивчив човек. Ще отида да хвърли едно око и ще пиша за развитието на нещата.

Благодаря много на всички отзовали се колеги. Дано загасне най накрая тая пущина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Подозирам , както при възглавниците така и тук може да дава верига през някакво нискоомно съпривление , но трябва да се види каква грешка е записала колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. Бързо,точно и акуратно.

От bega4kata .

Жесток пич. Три дни му правих тел.тероризъм и накрая в най голямата жега му се истресах. Без да ми обяснява много...закачи лаптопа погледна нещо....и каза готов си...бягай. Категорично отказа пари.

Безкрайни благодарности. Тази седмица за втори път се изумявам колко свестни хора има и всички карат шкоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.