Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатика мирише?


RahzeL

Recommended Posts

Здравейт. Сигурен съм че има такава тема, но така и не се научих да ползвам търсачката (никога не намира никакви теми) Проблемът ми идва от това, че климатика си бачка на 6 ама носи страшна и неуписуема смрад! Помагайте. Шкодата е 1.4 16в бензин 75магарета. Казаха ми филтър на купето че е възможна причина, но той е на месец и е с активен въглен... Не знам какво да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип не са те излъгали , една от причините е точно филтър. Прави ли ти впечатление , когато климатика поработи 15-тина минути дали миризмата спира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да спира, не, но не е толкова натрапчива. Аз си го обяснявам с това че привиквам към миризмата. Но да речем че е така както казваш и спира да мирише, къде да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип доста голяма роля играе влагата. за това те питам дали миризмата спира , защото когато подуха известно време климатика изсушава филтъра . съответно влагата напоила се в него се елиминира. От друга страна ти казваш,че филтъра е нов , но е и с активен въглен ( ако трябва да съм честен идея си нямам активния въглен дали може да е от него или не) , друго за което се сещам в фреон, защото и фреона мирише неприятно.Като цяло , ако не си сменял фреон от бая време ( повече от година ) не е лоша идеята да го замениш и също така аз бих пробвал с нормален филтър , не е скъп и според мен е опция (или филтър зает от познат )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих опитал с шпрейовете за почистване на всякакви гъби и мицели и може да спре да мирише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато климатика е работил, е препоръчително да се изключва няколко минути преди да изгасиш вентилатора. Така перката издухва влагата от питата и не се завъждат смрадливите гадини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрей за почистване на климатици и нов филтър би трябвало да решат проблема. Поне при мен винаги така съм го решавал проблема със смръднята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е това:

http://www.senax.bg/eshop/product/210/sprey-za-pochistvane-na-klimatik-150-ml.html

 

Втора година го ползвам. Държи по година и половина да речем... Много съм доволен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спазваш няколко основни правила никога няма да ти мирише климатика.

1- проверявай и почиствай дренажната тръба на тялото на изпарителя проверявай и за течове на конденз в купето.

2- винаги ама винаги спирай компресора на климатика 5-минути преди да пристигнеш и да спреш и остави вентилатора на максималната скорост.

Така цялата ти въздушна и отоплителна инсталация ще се вентилира и ще се изуши и няма да има какво да ти мирише не забравяй да отваряш и стъклата през тези 5 минути за да може да бъде по-пълна вентилацията така и като слезеш няма да ти е гадно от голямата температурна разлика.

3- прави горната вентилация с външен въздух и се постарай да ползваш колкото може повече климатика с външен а не с вътрешен(циркулиран) въздух.

4- пускай вентилатора на първа степен дори когато не ползваш климатика.

Колите с климатроник задължително пускат компресора на климатика когато се пусне обдухване на челното стъкло дори и да не информират водача за това,че компресора работи.

това също е интересно и работещо решение:http://www.tech-co.bg/sites/default/files/ATOM_ISTRUZIONI_BG_0.pdf

Сигурен съм,че в някой от белите сервизи я имат тази машина попитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Проветряването на питата е основното. Вече почти 9 години нямам никакви миризми. Ако изключите хладилника и не го отворите, се сещате каква миризма ще лъха от вътре след няколко дни.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само информативно да попитам, този филтър за климатика е същия който е под жабката в краката на пасажера нали? Да не би да има и някакъв друг за който не зная и не съм сменил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай спрей за почистване на каналите на климатика. Като го приложиш (с маркуче) и изчакаш към час, после пускаш до края климатика да ти заработи 10-15 минути и е готово.

http://store.emk-33.com/product/325867/sprey-pochistvane-klimatik-250-ml-liqui-moly.html

 

Карах 4 години тойота и два пъти (през година) влезе мишка в колата като изгриза филтъра на купето. Първия път когато влезе, мишката доста се разкарвала по каналите на климатика и се е изчишкала, па когато пуснеш климатика миришеше на пикня. С един такъв спрей почистихме климатика и миризма не остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.