Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на таблото


musaka

Recommended Posts

Здравейте,

Знам че не е Мерцедес но като набирам от по-ниски обороти, например, и таблото ми скърца (трептенията явно идват от двигателя). Случва се и понякога като карам по павета и като го подпра с крак спира :) Моля ви кажете че не е само при мен така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не това искаш да чуеш, но при мен също няма скърцания. От  други форуми знам, че  към 9к километра най-вероятно ще започне  скърцането от B-колоната (някъде около коланите) и евентуално  въздуховодите на таблото.

 

Пусни си музиката силно и давай газ ..... това е само кола все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е минала тези километри,със спортно окачване е и с 19 ки ,и не скърца в В колоната или въздуховодите.

Как го определихте,че след тези км.ще започне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 30к и е абсолютно безшумно в салона откъм скърцания и хлопания. За момента съм приятно впечатлен от нивото на сглобката на кола от такъв ценови клас:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да не скърца. При О3 , както и при О2 всички сглобки в купето са скърцащи. Проверявал съм лично в шоурума на чисто нова О3.  Дори дръжките на  вратите и корите като понатиснеш малко по-силничко издават познатото в О2 скърцане. Или пробвайте да натиснете километража по стъклото леко навътре и ще уверите. Просто някои потребители не умеят да слушат добре. В шкодичките сглобките са постни, без меки лепенки по контактните повърхности и няма как да не се получи скръцЪт .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш не сме карали други коли до сега и нямаме уши. Без да искам си карам колата редовно без музика, заради спящи деца и имам възможността да чувам двигателя и въпросните паразитни шумове - еми няма ги при мен.

 

Пак да кажа - Октавия 3 е доооста добре сглобена откъм интериор кола, за парите и класа си. Ако не вярваш - разходи се по автосалоните, направи тест-драйв (а не да натискаш с пръсти) на колите за тези пари с тези екстри и този размер и пак ще си говорим :) А това, че някои детайли като ги стиснеш/натиснеш скърцат не означава, че скърцат при движение на автомобила.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се разскърцат !

Първото нещо, което направих след като си купих О2 бе да сваля всички дръжки и да доизкусуря скърцЪт . Всичките, 4-те скърцаха при по-силно придърпване при затваряне. По време на пътуване наистина не скърцаха, но и самото скръцване при затваряне ми стигаше. :) Корите на вратите също. 

По време на движение в много топло или много студено време скърцат А колонките при допира си в таблото.  За мен малко е пропуснато по конструкцията в това отношение. Както споменах по-горе и при О3 всички тези неща са същите/подобни. 

Но в крайна сметка не е болка за умиране -  това да им е кусура !!!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно Шкодите се разскърцват. Всички, и Сурърба също (при мен започна преди 5000 км).

Табло, врати (и уплътнения и кори, волан, седалки, таван).

Явно няма спасение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 70 старата и нищо не скърца.

Вратите ви скърцат,защото пада талка от уплътненията.Заради автомивките е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора не се стресирайте. Не съм виждал не "скърцащи" коли. (в смисъл марка)

Моята О3 е на 10к, имам понякога скърцане по дясната греда, точно където се събира с таблото. В един чужд форум други потребители се оплакват от същото място. Значи е хронично. Очаквайте и тракания от гредата точно там където се събира колана на водача.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"скърцане по дясната греда, точно където се събира с таблото" -  Там пръскаш малко силиконов спрей и оставяш да попие, след което може да забършеш малко, ако си нацапал стъклото . Издържа няколко месеца без проблем . Пробвано !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.