Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мудност между 1000-2000 оборота при Octavia 1.8T


fuse

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Бях карал пробно една Octavia 1.8T само с предно предаване и това, което ми направи впечатление е, че между 1000 и 2000 оборота колата е леко мудна. Има някакво леко чудене/бавно и плавно ускоряване/ за 2-3 секунди докато качва плавно оборотите до 2000 след това се отпушва и се изстрелва и те прилепва към седалката. Това обаче при друга Octavia 1.8T но с 4х4 го нямаше това усещане за мудност в ниските обороти, и дърпаше с подчертана тяга от раз, просто коренно различно.

Та въпросът ми е, това нормално ли е или е очевиден проблем липсата на усещането изстрелване при натискане на газта? При тази 4х4 тягата беше придружена с едно много финно приятно свистене отпред при набиране и превключване на придавките. Това като че ли го нямаше при другата с предното предаване. Ще се радвам, ако някой може да обясни, на какво точно се дължи разликата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следва да се отбележи наличието на няколко поколения 1.8 турбо. Примерно двигателите с електронна газ вървят доста по-добре от тези с жило. Ако не се лъжа повечето 4х4 1.8т са с новото поколение двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ако това е вярно и в действителност е причината, значи разликата в динамиката и усещането определено са съществени между тези мотори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го имаше този проблем.Реших го със смяна на N75.Може и от дебитомер да го прави.Общо взето едната е била "в час" а другата не.Тези с електронната газ са една идея по пъргави не само заради електронния дросел а и заради променливото газоразпределение.При AUM мотора има и K03S турбина която се слага на vRS-ката.Не че точно този мотор съм търсил но от 150 коньовите AUM има най-добра динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.