Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с двигателят на Superb 2.0 TDI 140cv


tedmo

Recommended Posts

Преди седмица се появи силен шум в двигателя все едно работи на 3 цилиндъра.Ходих в два сервиза и ми казват, че е разпределителен вал, повдигачи или клапани.Впоследствие за да съм сигурен колата влезе в оторизиран сервиз за диагностика.Другият проблем, че от около 6 месеца ми мига лампата за свещите и никой неможеше да ми каже защо.На другият ден се обадиха и казаха, че разпределителният вал има две износени гърбици и има два счупени повдигача, а за лампата било някаква течност FAV за почистване на катализаторът, сменяла се на около 120000км и струва около 400е. Цената беше зашеметяваща 2080е.Съгласих се и след два дена колата беше готова.И отново проблем след като качи над 2000 оборота има нов шум, също в момента на гасене на мотора се чува като причукване.Ако някой има идеа какво може да е моля да пише!!! Другото което ме озадачи много, е че всички ми казваха че този мотор е с два разпределителни вала и 16 повдигача, но в сервизът на Skoda твърдят че е с един и 8 повдигача.Това възможно ли е???

Редактирано от tedmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една кутия на въздуховода, която е до радятора попринцип тя дрънчи на около 2000х. оборота, а причукването при гасене в повечето случай е маховик особенно ако има и притрисане при палене, но най добре наистина да си посетиш Еуратек.Те не останаха много добри майстори там, но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.