Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имобилайзер или не?


Lkostova

Recommended Posts

Здравейте, колеги, виждам, че темата за имобилайзера е засегната доста пъти тук, но аз вече не знам дали проблемът е в него... 

 

Колата ми не разпознава ключа при палене, почва да мига лампата на имобилайзера (оранжева, с едно ключе), колата пали и гасне. Пробвах с резервния ключ, който ми изпратиха (тъй като проблемът се появи изневиделица на другия край на България), но и с него не стана. Закачаха я на компютър, даде грешка на имобилайзера, която изчистиха, НО колата пак не поиска да запали. Майсторът говореше за бубината на имобилайзера, която оправил, но пак не е запалила. После е отстранил имобилайзера като го замества с нещо си (съжалявам, ама не разбрах с какво точно) и по този начин сякаш колата няма имобилайзер... уви пак не е запалила.

 

Вчера като звънах ми каза, че след като не пали след всички тези неща, които е направил, явно има и нещо друго и ще се насочи към други "страни" на компютъра, за да провери "дали няма прекъсната писта". Затова реших да пиша тук с молба за споделяне на мнения, тъй като от опит знам, че ровене по компютъра никога не предвещава нищо хубаво. Колата е Октавия 1, 2001 година, Дизел, 4х4.

 

Предварително благодаря за споделения опит  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имобилайзера ти се намира в таблото

Често срещан проблем е пръстена ( четеца ) около патрона да не прави добър контакт в надите. може да хвърлите и едно око на самото табло как е, да няма окислена някоя клема, студени спойки по него и така.

В краен случай може да се изолира имобилайзера софтуерно и да не търси ключа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имобилайзера ти се намира в таблото

... да не прави добър контакт в надите...

На кое викате "нада", бре ? На туй дето се нади ли ? Нещо като за надене и донаждане ли  разбирате под туй понятие ? Свръзка, куплунг, клема ли ?

 

п.п.   с всеки изминал ден ми става все по-трудно да схващам, комюникирам, разбирам - и да НАДЯ ... :tongue_1: , то не бяха термошалтери , то не бе чудо... :)

 

п.п.п. не бях чувал тавказ дума -" нада"  и се извинявам , ако проблема е в мен .

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

uboy - много благодаря!

 

След изчистване на грешката, пробване с резурвен ключ, неуспешен опит да се запали колата без имобилайзер... и много чудене на майстора какво може да е!!! Накрая се оказа кабел в таблото, който явно се е окислил и не прави контакт. От вчера вечерта колата е ОК и днес пътувам да си я прибера!

Редактирано от Lkostova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.