Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво налягане трябва да са гумите


skoda 120L

Recommended Posts

Здравейте, колеги от известно време насам търся но намирам малко противоречива информация относно налягането в гумите. От както съм купил колата в капачето на резервоара няма лепенка какво налягане трябва да са гумите при натоварен и празен автомобил. От Autodata  видях че за празен дават 2,2 бара и задни 2,2 бара, а за пълен автомобил налягане на предни гуми 2,3 бара и задни 3,3 бара което ми се вижда много и ми се струва че и разхода малко се повиши :nea: . Та ако може да споделите какво налягане помпате или ако може снимка на лепенката :blush:.  Гумите са  195/65  R15  Skoda Octavia 2.0 TDI 16V

 

Благодаря предварително :cheers:

Редактирано от skoda 120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3,3? :crazy:

 

Мииии... и на твоята на резервоара на капачката пише нещо такова... Поне на моята пишат такива хубавки стойности...

 

Аз съм със 16-ки и ми препоръчват предни или 2.4 предни на 3.10 задни (не се сещам точно и ясно колко пише на моята капачка, но беше нещо такова и не ме изкефи като идея)... Аз я карам на 2.2-2.3 предни, и 2.1-2.2 задни.. В момента е на 2.2 предни и 2.2 задни... най-добре е така - тествал съм я всякак.

 

Ако няма кой да каже, утре ще ти снимам моята лепенка(02 2.0тди БКД 2007)

 

Ето:

lQc5L7il.jpg

 

Skoda_Laura_DSG_Long_Term_Review-186.jpg

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето комБе е същото, само отзад е 2.8 при натоварено. За празно най добре ми е 2.2/2.2 това е О1 4х4 1.9 TDI с 195/65/15

Редактирано от B L A D E
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че капачката никога не съм я гледал. Като си взимах Октавията от ЕТ гумите бяха набамкани на 3 атм. и усещането беше доста ратрисащо. На следващите взимания си носех манометър. 

На Октавията - предни 2.35, задни 2.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите на всички :). А колега stefan I не трябва ли задните да са с по-голямо налягане :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото са по-напомпани гумите, толкова по-малко харчи, задните се държат по-меки или същите като предните, когато се кара празна колата. Когато сте 2-3ма на задната седалка и/или много тежък багаж трябва да са 20-30 процента повече от предните. 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото са по-напомпани гумите, толкова по-малко харчи, задните се държат по-меки или същите като предните, когато се кара празна колата. Когато сте 2-3ма на задната седалка и/или много тежък багаж трябва да са 20-30 процента повече от предните. 

 

Добре колеги мерси за поясненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.