Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно олио като гориво?


Recommended Posts

От известно време се чудя, както карат на газ и се търси ниска цена на горивото, няма ли някоя форумна шкода дизел на ОЛИО да се кара? Не е ли по-изгодно, предимства, недостатъци и тн? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал зад такива коли, направо ти прави облак пред теб с миризма на пържени картофи и риба :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, представям си как ще се почува комън рейла и ДПФ като му налеят олио :)

 

Реално това беше приложимо при дъртите дизели. На съвременни ще им трябва такова рафиниране и пречистване, че това олио ще излезне златно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм наливал на дърт предкамерен дизел лятно време и нямаше проблем с вървежа или паленето, но на ТДИ не бих в никой случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел караше Мерцедес 124 2.5 чист дизел. Тази кола помирисваше нафта само през зимата. В топлите месеци вървеше само на олио и на горяло масло :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то, газова уредба може да се сложи и на дизел. Аз съм тествал с 2.5 ТДИ и си го смукна като стой, та гледай :) Малко след това сменихме и горивния филтър, и освен че миришеше на "картофки",може би имаше некви отлагания вътре според майстора. Такива тестове се правят само лятото, олиото не беше ползвано за скара преди това, просто маалко застояло в бутилки :)

 

Иначе по-старите дизели си го смучат без проблем. Всъщност оригиналния дизелов мотор е бил разработен точно за такова гориво, но след това петрола измества олиото като по-евтина алтернатива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съсед има голф 1 1.6д с газова, но я ползва само като допълнение. Казва, че спомага за изгарянето и вдига мощността много! Отделно го кара с преработено олио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Чистия дизел нищо не го плаши. Пържено олио, горяло масло, трансформаторно и т.н.особено ако е 50/50 с нафта си е чист мехлем. Новото олио си е отлично гориво. Това всичко важи за лятото. Зимата е по-трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.