Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Превключвателен механизъм (или както се казва)


sauber

Recommended Posts

Привет,

Ще дойде време когато ще имам нормален проблем с Октавията (например нещо се чупи, влиза в сервиза, плащам си и готово), но този ден не е днес.

От няколко дни имам сериозен проблем с механизма под скоростния лост. Представете си, че скоростния лост е забит в тесто. Чувството за превключване е точно такова. Няма проблем, не плюе скоростите, нито пък нещо страшно се е случило (за сега), но най-малкоо не е приятно. Дайте акъл от къде мога да намеря такъв механизъм. Естествено бих искал да е нов, защото ако е друг 17 годишен - все същото ще бъде. Поради износването на бялата пластмасова втулка - не подлежи на ремонт. Както виждате, двете пластини които се кръстосват съм ги хванал със свинска опашка. В противен случай излизат от мястото си и става още по-зле.

Ето и снимки на самия механизъм:

 

20150721_093021.jpg
20150721_093029.jpg
20150721_093041.jpg
20150721_093048.jpg
20150721_093045.jpg
п.с. - Пускам темата в общия раздел Октавия, тъй като май и на Октавия 2 механизма е същия...
п.с.2 - В нета не намерих дори и снимки/схеми/графики на този механизъм, камо ли да се продава.
п.с.3 - Ако някой може да ми каже под какво наименование да го търся в ЕТ или някой магазин за части поне?
Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, здрасти,

До колкото знам кутията на моя мотор е с лостов механизъм?! Проблема при мен със сигурност е от механизъма на снимката. Просто самата втулка е прецаката и изпуска. А и пластините са доста "изморени" от годините и не държат плътно и стабилно.

 

Развитието което претърпя проблема от пускането на темата до сега:

1. ЕТ - нямат нищо подобно, твърдят, че всички подобни части са спряни от производство 2006г.

2. По всички морги има такива механизми, но само за дизелови ВАГ-ове. Цените са страхотни, ама като не стават за мен...

3. Намерих човек в Пловдив (http://www.dbk-dimitrov.com/) който продава интересни чаркуляци. Изглежда, че има няколко от частите за механизма, но ще видим като отида в Четвъртък до Пловдив какво ще се случи (случайно имам работа там).

 

Все пак ако някой който е имал такъв проблем се появи - много ще ме зарадва! =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Малко ъпдейт ако случайно някой следи темата и го интересува. Потвърдено е, че този механизъм се монтира на Golf 4 и Passat 2 & 3. Разрових се в една морга и ги намерих. Цената която ми поискаха беше Ъпсурдна - 50 лв. Прецених, че за друг раздрънкан механизим не ми се дават толкова пари, още повече, че в предния ден бях сменил масло, 4 филтъра + кабели и свещи. Познат майстор се свърза със свои доставчици и ще ми доставят чисто нов механизъм от Германия. Цената още не знам, но няма да бъде повече от 50 лв. При последното инфо ми стана много смешно, защото в Еура Тек ми казаха, че това не се произвежда от 10 години и няма как да го намеря където и да било =)

Ще пиша като монтирам новия.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един пич преди 3-4 години си прави пасата и тогава си купи нови части. Не беше много евтино, но под 100 лева, но пък дали беше оригинално от VW или от фирма заместител не знам. Имаше даже и отделни детайли, не целия механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мрежата има части ето: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR3.TRC1.A0.H0.Xskoda+octavia+mk1+Gear+Shift+Linkage+Repair+Kit.TRS0&_nkw=skoda+octavia+mk1+Gear+Shift+Linkage+Repair+Kit&_sacat=0

 

Кое какво е, и дали става за теб не знам, обаче ако се разтърсиш ще намериш.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.