Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дълги + стъклоповдигач


flo

Recommended Posts

Имам Фабия 1,9 тди от 3 месеца и съм повече от доволен от колата, само че има два малки проблема, които ме дразнят.

 

1. Дългите не работят, но като присветвам си работят. Значи проблема не е в бушон или крушките, а в лоста. Така и така лоста ще го сменям направо да сложа и един темпомат. Въпроса ми е къде в София могат да извършат тая процедура.

 

2. Дясното стъкло изобщо не работи. Явно стъклоповдигача е за смяна. Някой може ли да ми даде някакво упътване за сваляне на кората. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата , защото до 2005 (преди фейслифта) алуминиевите тави са на болтове , след това на нитове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откопчаваш капака на дръжката с копчето , след което с тънка отверка или пластинка бъркаш през процепа и една гадна щипка и вдигаш нагоре , след което плъзгаш напред задния капак и отвиваш трите винта на дръжката. Отвиваш рапидките по периферията на кората (6 или 7) , сваляш капачето пред дръжката и там има още една рапидка за отвиване и започваш да теглиш кората за да освободиш щипките и накрая теглиш нагоре за да я извадиш от жлеба на лайстната и откачваш въжето на вътрешната дръжка. После ще видиш болтовете на алуминиевата тава , но не я отвивай още. Първо освобождаваш външната дръжка като отвиваш едно скрито винтче под една тапичка , след което махаш задната част на външната дръжка и освобождаваш едно въженце от предната подвижна част и на края отвиваш болтовете на самата брава ... това се прави , защото не можеш да освободиш щангата на бутона за заключване (за моите съм ги изхвърлил за да не свалям бравата при всяко разглобяване. През големите тапи се освобождава стъклото от механизма и вече можеш да свалиш алуминиевата тава .

Това е в общи линии ... дано не съм го обяснил много слижно.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.