Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на таван - 120L


markoni120

Recommended Posts

Колеги, искам да си сменя тавана, защото доброжелатели бяха скачали в/у него и е доста крив. В момента имам донор с прав таван. Молбата ми е, имали някой схемата, къде е хванат само листа ламарина, за да не се режат колонките и после да се снаждат, а само да разпробия заварките и да сложа правия таван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава схема няма. Ако ще си го правиш сам, просто свали тапицерията и спрямо твоите умения с флекса и ЦеО-то си прецени каква щуротия да спретнеш, защото отвътре всичко е ясно видимо. Ако питаш за лесен вариант - той е през колонките. В другия случай ми е малко трудно да си представя как ще се получи добър резултат, но аз всъщност нямам нужната практика. Каквото и да решиш, моля снимай подробно и после ни разкажи. За мен поне ще е много интересно.
И нали знаеш - три пъти мери... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роско най-удачния вариант е да среже колонките със тавана . И както каза трябва да се свали тапицерия кори и тнт , за да се види къде е перфорирана колонката и да се отреже от там за по-лесно премерване и снаждане със другия таван . Не бързай , снимай за да видим за какво иде реч и да ти дадем съвет ! Поздрави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Според мен таванът е снаден под лайстните. А в краищата им (напред и назад от лайстните) вече трябва да се гледа как и накъде, в момента нямам кола, на която да видя дали личи нещо.

http://skoda-katalog.eu/ekatalog-105-120/katalog/96-stredni-cast-karoserie

http://skoda-katalog.eu/ekatalog-105-120/katalog/96-stredni-cast-karoserie/4617-cast-ramu-dveri-zadni-prava

http://skoda-katalog.eu/ekatalog-105-120/katalog/96-stredni-cast-karoserie/4618-cast-ramu-dveri-zadni-leva

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Колега, какво стана с тавана? Намери ли някакво решение?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, txl, точно това исках да разбера като схема. Много съм ти благодарен! Първо ще почнем от донора да разглобяваме, за да няма грешки. Един майстор, с когото говорих, все това ми повтаряше, че навремето е виждал да се продава като отделна част само панела на тавана. Май твърденията му се потвърдиха за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И какъв е резултата от разглобяването? Някоя и друга снимка не се ли намира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.